PREMIJER LIGA / 36. KOLO

Navijači Arsenala su ovo čekali 11 godina

Ne posustaju fudbaleri Arsenala u šampionskoj trci. Tobdžije su u prvom meču subotnjeg programa 36. kola Premijer lige pobijedile Bornmut rezultatom 3:0 (1:0).

Domaći su poveli u finišu prvog poluvremena kada je golman Trešnjica, Mark Travers u kaznenom prostoru oborio Kaija Haverca.

Siguran sa kreča bio je Bukajo Saka. Engleski reprezentativac je tako postao prvi fudbaler Arsenala nakon četiri godine i Pjer-Emirika Obamejanga sa 20 i više golova u jednoj sezoni Premijer lige. Saka je takođe postao prvi Englez iz redova kluba sa Emirejtsa koji je ubilježio isti učinak poslije 11 godina i Tea Volkota. Nekadašnji reprezentativac Gordog Albiona je u sezoni 2012/13. postigao 21. gol.

Interesantno je da su izvođači jedanesteraca ove sezone u Premije ligi na 91 odsto uspješnosti, što je najveći procenat u istoriji takmičenja.

Leandro Trosar je u 70. minutu udvostručio vođstvo ekipe Mikela Artete.

Deklan Rajs je osvojio loptu na centralnom dijelu šesnaesterca, poslao pas na lijevu stranu, a Belgijanac pogodio dalji ugao.

Rajs se upisao u strijelce u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, kada se ubacio iza leđa odbrane Bornmuta, Gabrijel Žezus ga pravoremeno pronašao, a najskuplji igrač u istoriji Arsenala sa desnog ćoška peterca poslao loptu kroz noge Traversu za konačnih 3:0.