Niko ne poznaje bolje Prag od Čeha – Fiorentina pogotkom Baraka potpisala finale

Fiorentina slavi veliku pobjedu u Švajcarskoj, FOTO: Twitter

Drama na terenu, drama na tribinama, svašta smo gledali u Švajcarskoj, ali na kraju fudbaleri Fiorentine ugrabili su kartu za finale Lige konferencija gdje će 7. juna igrati protiv Vest Hema u češkom Pragu. Nakon što su izgubili u Firenci 2:1 od Bazela, istim rezultatom slavili su nakon 90 minuta u revanšu, otišlo se u produžetke gdje je plašt heroja navukao baš reprezentativac Češke – Antonin Barak.

Spektakularnu utakmicu gledali smo na Sankt Jakob Parku. Igrao se 35. minut kada je gostujući tim preko Nikolasa Gonzalesa stigao do prednosti. Ali već poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu domaćin je uspio da uzvrati pogotkom Zekija Amdunija.

<<< Vest Hem poslije 47 godina igra za evropski trofej

Rezultat 1:1 bio je na snazi sve do 72. minuta kada je Gonzales i drugi put na utakmici pronašao put do mreže predstavnika iz Švajcarske.

Otišlo se u produžetke, a utakmica je bila prekinuta nakon što je navijaču italijanskog kluba pozlilo na tribinama. Luka Jović je mogao da riješi pitanje pobjednika prije penal ruleta, ali je lopta nakon udarca reprezentativca Srbije završila preko prečke.

I, onda se u 129. minutu pojavio Antonin Barak – češki reprezentativac najbolje se snašao u šesanestercu i uhvatio na spavanju odbranu Bazela.

Klub iz Firence se na taj način prvi put plasirao u finale nekog evropskog takmičenja još od 1990. godine kada je izgubio u finalu tadašnjeg Kupa UEFA od Juventusa.