PREMIJER LIGA BIH

Odlična partija Crnogorca na Koševu

Janketić, FOTO: FK Igman Konjic/Facebook

U 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva uspjeli su da nadokande dva gola minusa i izbjegnu poraz od Igmana – bilo je 2:2.

Gosti su do 85. minuta imali velikih 0:2 zahvaljujući odličnim potezima crnogorskog igrača Velizara Janketića. Agilni 27-godišnji ofanzivni vezista je u 72. minutu izborio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Mirsad Ramić.

Samo sedam minuta kasnije Igman je udvostručio prednost, a Janketić je upisao praktično i drugu asistenciju – poslužio je kapitena Anela Hebibovića koji trese mrežu.

Ipak, Sarajevo u rasponu od 60 sekundi postiže golove preko Hamze Čatakovića i Ajdina Hasića.

Janketić je na početku sezone stigao u Igman iz pljevaljskog Rudara, a na klupi tima iz Konjica je Edis Mulalić koji ga je trenirao u Dečiću.

Janketić je još igrao za Kom, Budućnost i Petrovac.