Okršaj Vukićević-Nedović bez pobjednika, Baćo Nikolić nije za staro gvožđe

Utakmice koje su otvorile 3. rundu Druge lige vrijedne su bile prvoligaškog karavana. Kako po kvalitetu, tako i po imenima na terenu, ali i na klupi.

Otrant-Olimpik je poslije dvije pobjede igrao neriješeno protiv Grblja u Ulcinju – bilo je 1:1 u okršaju dobro poznatih fudbalskih radnika, kod domaćina Dejana Vukićevića, goste je predvodio Aleksandar Nedović. Otrant-Olimpik sa sedam bodova ostaje na vrhu, može da ga prestigne Kom ukoliko večeras savlada Igalo na Zlatici. Neporaženi su i Grbljani, imaju pet bodova. Meč u Ulcinju obilježio je spektakularan pogodak Anđela Rudovića, ali krenimo redom…

<<< VIDEO – Anđelo Rudović postigao gol vikenda

Prvu veliku šansu imao je domaćin – igrao se 10. minut kad je Anđelo Rudović dobro tukao glavom, ali je još bolja bila intervencija Vidoja Popovića koji krajnjim naporom šalje loptu van igrališta – u korner.

U 16. minutu najljepša akcija gostiju krunisana je pogotkom – dijagonalom je Jovan Vujović “lansirao” brzonogog Vasilija Čavora koji je uputio fantastičan centaršut, a na pravom mjestu bio je korpulentni golgeter, 19-godišnji Bojan Pavićević – omladinski reprezentativac Crne Gore se odlično snašao u srcu peterca gostiju.

Samo pet minuta kasnije Ulcinjani su mogli da vrate rezultatski egal, ali je Ajumu Nišimura, iz izgledne pozicije, sa nekih 10-ak metara, šutirao snažno, lopta je prohujala iznad prečke. Bio je to zicer za Japanca koji je već ove sezone tri puta tresao protivničke mreže.

Prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imao je Grbalj, odlično je Mihailo Jevremović uposlio Lazara Stojanovića koji je pobjegao protivničkoj defanzivi, ali ga je u situaciji jedan na jedan nadmudrio iskusni čuvar mreže Jasmin Agović. A, da fantastična odbrana golmana Otranta ima višestruko značanje potrudio se Anđelo Rudović koji je u 63. minutu postigao spektakularan pogodak iz slobodnog udarca. Velemjastorija kreatora igre Ulcinjana iz pozicije gdje su svi na stadionu Velika plaža očekivali centaršut…

Umalo su Grbljani stigli do nove prednosti, prijetili su izabranici Aleksandra Nedovića iz kontri, a takvu jednu umalo je iskorostio Vasilije Čavor – šutirao je tik pored stative.

DRAMA U BERANAMA – LOVĆEN STIGAO DO PRVE TROJKE

Sa Gradskog stadiona u Beranama cijeli plijen odnio je Lovćenj pobijedivši domaćina 2:1. Prvi je to trijumf za Cetinjane nakon dva uvodna poraza, dok se Berane, prošlogodišnji kandidat za Prvu ligu, nikako ne snalazi ove sezone – ima samo bod. Meč je riješen u 88. minutu, a 90 odsto posla odradio je Baćo Nikolić – prekaljeni Nikšićanin, iako ima 37. godina dokazao je klasu kada je asistirao Luki Bojiću za pogodak vrijedan velikih bodova.

Dvije šanse iz serije stopostotnih u prvih deset minuta – prvo je Božidar Bujiša iskosa sa desne strane šutirao preko gola, a još bliže pogotku bio je ofanzivac domaćina Mihailo Lončar koji nije dobro zahvatio loptu nakon centaršuta Vuka Vulevića. Istakli su se i golmani, Jovan Vujović je dobrom intervencijom zaustavio pokušaj Beranaca sa distance, zatim je David Bjelica pokazao izuzetne brzinske sposobnosti i stigao do lopte prije protivničkog napadača.

Cetinjani u 19. minutu stižu do prednosti, izgledala je bezopasno lopta koju je uputio Benjamin Kacić, ali je Filip Šćekić nespretno reagovao i nenamjerno proigrao gostujućeg napadača Bojana Kopitovića koji rutinski trese mrežu. Mogao je Kopitović i u 35. minutu da se upiše u strijelce ali je nakon prodora nezaustavljivog Bujiše šutirao pored stative.

U 64. minutu Šćekić se opravdao zbog greške iz prvog poluvremena – raspalio je lijevom nogom sa preko 20 metara, a golman Jovan Perović je paradom samo uljepšao sliku na – Beranci stižu do 1:1.

Srčaniji su bili Cetinjani i zbog toga su nagrađeni, Baćo Nikolić je 88. minutu oduzeo loptu protivničkom defanzivcu, maestralno centirao, bukvalno pogodio u glavu Luku Bojića za veliki trijumf tima iz prijestonice.