2. CFL / 21. KOLO

Otrant nastavlja trku, Lovćen preokrenuo na krilima Bujiše

Fudbaleri Otranta ostvarili su i drugi trijumf u proljećnom dijelu sezone. Ulcinjani su sa 2:1 bili bolji od Grblja na stadionu Velika plaža.

Već u četvrtom minutu domaći su poveli. Valjmir Nafiu je centrirao, a sam na drugoj stativi ostao je Balša Banović koji glavom trese mrežu gostiju. Prednost tim Dejana Vukićevića duplirana je u 54. minutu. Halil Muharemović je ostao sam ispred golmana Ivana Božinovića i majstorski ga lobovao za 2:0.

Do kraja Grbalj, koji je zaista igrao ofanzivno, uspio je da ublaži poraz. U 74. sa bijele tačke bio je precizan Jovan Vujović.

Na drugom kraju Crne Gore, u Beranama, Lovćen je okrenuo domaćina i ostvario prvu pobjedu u drugom dijelu sezone, 2:1.

Nije početak meča bio optimističan za Cetinjane. Miloš Radunović je neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru, sudija Dalibor Vujisić pokazao je na bijelu tačku, a siguran realizator penala bio je Nikola Tmušić u 11. minutu.

Ipak, već do poluvremena situacija na terenu se promijenila i to zahvaljujući Božidaru Bujiši. Prvo je u 35. minutu lijepo sa 16 metara plasirao loptu u dalji ugao i poravnao na 1:1. Samo osam minuta kasnije potpuni preokret. Benjamin Kacić je probao efektno petom, golman Berana Filip Babović je odbranio, ali se lopta odbila pravo na nogu Bujiše.

Bokelj – Iskra 3:0