POVREDA ZVIJEZDE

Poznato koliko će Real morati bez Belingema

Zlata vrijedna pobjeda Reala nad Đironom (4:0) u pohodu na rekordnu 36. titulu šampiona Španija ostala je u sijenci povrede Džuda Belingema.

Fantastični engleski igrač postigao je dva gola u pomenutoj utakmici, a onda u 57. minutu morao da napusti igru zbog povrede skočnog zgloba.

Odmah je na površinu izbila zabrinutost jer Real već za dva dana čeka prva utakmica osmine finala Lige šampiona gostovanjem Lajpcigu. Detaljni pregledi skenirali su povredu višeg nivoa, zbog čega Belingema neće biti na terenu 2-3 sedmice, saopštili su iz madridskog kluba.

Njegov povratak očekuje se 7. marta, kada Real baš dočekuje Lajpcig u revanšu nokaut faze elitnog takmičenja.

“Belingem je jako važan igrač za nas i nadam se da ćemo ga što prije vidjeti nazad na terenu. Istovremeno, kad smo ostali bez njega drugi igrači su se istakli. Zato ne mogu reći da se previše brinem. Imamo trenutno najboljeg igrača nas svijetu Vinisijus Žuniora. Drugi je Belingem, treći Rodrigo, pa Federiko Valverde, Eduardo Kamavinga…”, rekao je u svom stilu trener Karlo Anćeloti.

Nevjerovatni Belingem, koji ima tek 20 godina i nije napadač, igra debitantsku sezonu iz snova u bijelom dresu. U dosadašnjih 29 utakmica (2.561 minut) u svim takmičenjima je postigao nestvarnih 20 golova, uz osam asistencija.

U La Ligi je pogodio 16, a u Ligi šampiona četiri puta do sada te u prosjeku trese mrežu suparnika na svakih 129 minuta.