Preokreti na primorju

Pobjede Koma i Otranta (Foto: FSCG)

Fudbaleri Otranta i Koma su preokretima stigli do pobjeda u 12. kolu Druge lige.

Ulcinjani su savladali u gostima Grbalj sa 3:1, dok su Zlatičani rezultatom 2:1 slavili u Igalu.

Otrant je u Radanovićima gubio od 26. minutu, kada je lošu procjenu defanzivaca iskoristio Nikola Stanišić i iskosa sa lijeve strane pogodio mrežu.

U nadoknadi vremena prvog dijela igre je međutim lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku Marka Đukanovića, a sudija Vladimir Bjelica dosudio najstrožu kaznu. Valentin Rudović nije ostavio golmanu Trikolora Vidoju Popoviću ni promil šansi da postane heroj, pošto je sa 11 metara pogodio donji desni ugao za 1:1.

Izabranici Dejana Vukićevića su preokrenuli rezultat u 62. minutu. Majstor prekida, Anđelo Rudović, centirao je iz slobodnog udarca sa centralne pozicije, a Adnan Alibegu glavom pogodio za 1:2.

Domaći su u finišu krenuli na sve ili ništa, pred gol rivala je otišao i čuvar mreže Popović, ali je umjesto izjednačenja “pukla” kontra rivala i Halil Muharemović je na prazan gol postavio konačnih 1:3.

Popović je smatrao da je njegov tim oštećen za penal, unosio se u lice sudiji Bjelici, koji mu je pokazao direktan crveni karton.

Na stadionu Solila su domaći prvi poveli preko Strefana Vica iz jedanaesterca, već u 3. minutu.

Izjednačio je 20 minuta kasnije Luka Mihaljević, nakon što je lijepo iskoristio prazan prostor na lijevoj strani, nadmudrio dva čuvara i uspio da savlada Šabana Kolića, iako su čuvaru mreže Igala falili možda milimetri da odbrani njegov šut.

Domaći su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje zbog isključenja Aleksandra Đukanovića.

Preokret i drugu vezanu pobjedu Zlatičanima je donio, ko bi drugi do kapiten Marko Kažić, nakon razmijenjenog duplog pasa sa saigračem i preciznoh udarca ikosa, sa desne strane.