Probudio se Darvin i pokorio Sent Džejms Park

Nunjez slavi pored Poupa (Foto: Owen Humphreys/PRESS ASSOCIATION/PIXSELL)

Fudbaleri Liverpula savladali su Njukasl nakon preokreta 2:1 u derbiju 3. kola Premijer lige.

Svarke su bile na korak od osvajanja tri boda, imale od 28. minuta igrača više, ali se osporavani Darvin Nunjez probudio i donio tri boda Redsima.

Bila je to peta vezana pobjeda Livepula protiv Njukasla. Crno-bijeli već 14 mečeva ne znaju za trijumf protiv ekipe Jirgena Klopa. Poslednji put su Svrake savladale Liverpul u Premijer ligi 6. decembra 2015. godine.

Domaći su poveli u 25. minutu. Mohamed Salah vratio loptu Trentu Aleksander-Arnoldu kome je prošla ispod noge, a Entoni Gordon neumoljivo savladao Alisona.

Situacija se još više pogoršala po goste u 28. minutu, kada je Virdžil van Dajk kao poslednji igrač odbrane u obećavajućem napadu oborio Aleksandera Isaka i zaradio direktan crveni karton.

Njukasl je u nastavku meča bio mnogo bolji rival, ređale su se šanse pred golom Liverpula kao na traci. Sreća je bila saveznik šestostrukog prvaka Evrope prilikom dva udarca Migela Almirona. Paragvajac je pogađao prečku i stativu.

Kazna za promašaje stigla je u 81. minutu. Darvin Nunjez je samo četiri minuta nakon što je ušao na teren Sent Džejms Parka sa klupe, na asistenciju Dijega Žote pogodio za 1:1.

U trećem minutu sudijske nadoknade Urugvajac je ponovo odlično ubacio iza leđa odbrane ekipe Edija Haua i iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao za potpuni preokret.