PREMIJER LIGA 24. KOLO

Redsi se oporavili

Nakon poraza od Arsenala u meču koji je zakomplikovao šampionsku trku u Engleskoj, fudbaleri Liverpula uspjeli su danas u okviru 24. kola na svom Enfildu da osvoje tri boda protiv Barnlija.

Redsi su slavili rezultatom 3:1, i može se reći da je Barnli bio solidan protivnik, ali opet nedovoljan je bio otpor gostiju za neko veće iznenađenje.

Poveo je Liverpul golom Dioga Žote u 30. minutu koji je bio najviši u skoku nakon kornera. Gol možete pogledati OVDJE.

Ipak, u dubokoj nadoknadi prvog dijela, izjednačujući pogodak postigao je Dara O Šea na gotovo isti način kao što je to uradio Portugalac 15 minuta ranije.

Drugo poluvrijeme golom je otvorio Luis Diaz koji se najbolje snašao u petercu. Gledale su sudije VAR i vijećale da li je u pitanju nedozvoljena pozicija, ali se Kolumbijcu ipak pripisao gol pa je Liverpul ponovo poveo.

Posljednji gol na meču viđen je u 79. minutu kada je Darvin Nunjez glavom pogodio mrežu, a prije toga sjajnu i “mekanu” loptu uputio je Harvi Eliot koji je upisao asistenciju.

Nakon ovog meča Liverpul je siguran na prvoj poziciji sa dva boda više od prvog pratioca Mančester sitija. Barnli se nalazi u lošoj situaciji i do kraja sezone grčevito će se boriti za opstanak jer sa po 13 bodova dijeli zadnju poziciju sa Šefildom.

Mančester siti – Everton 2:0 (0:0)