KUP CRNE GORE / POLUFINALE

Redžepagić nokautirao bezidejni Dečić

Fudbaleri Jezera po prvi put u istoriji kluba plasirali su se u finale Kupa Crne Gore. Plavljani su danas u Beranama sa 1:0 savladali Dečić (ukupno 1:0) i zakazali borbu za trofej protiv ekipe Budućnosti 30. maja.

Prvu priliku imali su nominalni domaćini nošeni odličnom podrškom sa tribina. Sam na nekih 10 metara od gola Dečića u šestom minutu ostao je Marko Perović, ali je šutirao nekontrolisano preko gola.

Već u 17. minutu ponovo je Jezero moglo do vođstva. Abdel Osmanović je centrirao, Naoaki Senaga je pokušao, a na drugoj stativi je za sekundu zakasnio kapiten Edis Redžepagić.

Jezero je pritiskalo do kraja prvog dijela igre, ali promjena rezultata nije bilo.

Stadion u Beranama proključao je u 54. minutu. Osmanović je ubacio loptu na peterac, a Redžepagić je odlično reagovao i doveo Jezero u vođstvo. Oduševljeni navijači upalili su baklje u tom momentu i napravili pravu južnoameričku atmosferu.

Očekivalo se da Dečić krene malo jače i ofanzivnije poslije primljenog pogotka, ali to se nije desilo. Tuzani kao da nisu imali ideju kako da ugroze golmana Plavljana, Igora Asanovića.

Jezero je iskoristilo to da privede rutinski meč kraju i plasira se u prvo, istorijsko, finale Kupa Crne Gore.