KUP CRNE GORE / POLUFINALE

Stative i Vuksanović spasili Rudar novog teškog poraza, Budućnost u finalu

Fudbaleri Budućnosti prvi su finalisti Kupa Crne Gore u ovoj sezoni. Za plavo-bijele ovo je ukupno osmi put da će igrati utakmicu za trofej i 30. maja u Podgorici će imati šansu da po peti put osvoje pehar i tako se osame na vrhu vječne liste osvajača Kupa.

Danas su u Pljevljima remizirali, 0:0, protiv Rudara u okviru revanš utakmice polufinala Kupa. Najnepopularniji rezultat danas se zadržao na semaforu najviše zahvaljujući golmanu Rudara, Milisavu Vuksanoviću, kao i stativi koju su igrači Budućnosti pogađali dva puta.

I pored velikog vođstva (4:1) koje su imali iz prvog meča plavo-bijeli su i danas ušli ofanzivno u meč. Balša Sekulić je u četvrtom minutu imao prvu priliku. Šutirao je napadač Budućnosti iskosa, ali je golman Rudara odbranio.

Samo osam minuta kasnije zaprijetio je i Milan Vukotić. Mladi fudbaler aktuelnog šampiona Crne Gore šutirao je sa nekih 20 metara, ali je lopta prošla tik pored stative.

Najkonkretniju priliku u prvom poluvremenu imao je Vasilije Adžić u 36. minutu. Šutirao je sa nekih 17 metara mladi Nikšićanin, ali njegov udarac je zaustavila stativa.

Pritisak gostiju iz Podgorice nastavio se i u drugom poluvremenu. Dvije prilike imao je Bodin Tomašević. Prvi put je bio glavom neprecizan, a drugi put je bio sam na daljoj stativi, ali nije uspio da pospremi loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Drugi put na meču stativu su igrači Budućnosti zatresli u 67. minutu. Ivan Bojović je centrirao, a Sekulić ostao sam na nekih pet metara i pogodio stativu gola već matiranog Vuksanovića.

Nisu se tu zaustavili gosti. U 75. minutu rezervisti Budućnosti su kombinovali. Đorđe Despotović je promiješao odbranu Rudara, perfektno odložio loptu Igoru Ivanoviću koji je ostao potpuno sam sa 10-11 metara, ali je Vuksanović i to odbranio.

Bila je to posljednja prilika na ovom meču, Budućnost je ovjerila plasman u finale, a Rudaru preostaje grčevita borba za opstanak u 1. CFL.

U finalu će igrati protiv Jezera koje je pobjedom nad Dečićem (1:0) izborilo istorijsko finale.