Serija A / 36. KOLO

Siloviti Milan prekinuo negativan niz

Fudbaleri Milana savladali su ekipu Kaljarija ubjedljivim rezultatom 5:1 u okviru 36. kola italijanske Serije A i tako upisao pobjedu nakon četiri meča bez iste u prvenstvu.

Rosoneri su ovom pobjedom napravili veliki korak ka ostanku na poziciji broj dva, jer imaju šest bodova više od Bolonje, i sedam od Juventusa koji svoj meč tek treba da odigra.

Milan je na poluvremenu imao minimalnu prednost koju im je donio Ismail Benaser, i djelovalo je da ćemo gledati još jednu uzbudljivu, a ujedno i tvrdu utakmicu u nastavku.

Međutim, da se to ne desi, pobrinuli su se Rafael Leao i Kristijan Pulišić u nastavku. Prvi je upisao gol i asistenciju, a drugi je dva puta pogodio mrežu.

Pored njih, završni udarac za nokaut gostiju sa Sardinije zadao je Tijani Rejnders.

Gosti su tračak nade gajili samo kada je Nahitan Nandeza uspio da postigne gol za 2:1 u 56. minutu i to je bilo sve što smo vidjeli, jer nije bilo rješenja za inspirisanog Amerikanca, odnosno Portugalca iz redova Milana.

U narednom kolu Milan gostuje Torinu, dok će Kaljari na noge Sasuolu.

Napoli – Bolonja 0:2