PREMIJER LIGA / 26. KOLO

Siti nastavlja potjeru

Neizvjesna šampionska trka u Premijer ligi se nastavlja. Nakon što je Liverpul u srijedu savladao Luton (4:1), čekali su se potezi Mančester sitija i Arsenala. Tobdžije će večeras od 21 čas napasti Njukasl, dok su Građani sa minimalnih 1:0 nadigrali Bornmut na jako teškom gostovanju.

Ključni momenat utakmice dogodio u 24. minutu. Mateo Kovačić je divno uposlio Erlinga Halanda koji se zagradio pored Markosa Senesija, šutirao, ali je Neto uspio da u prvi mah odbije loptu, međutim, na njegovu nesreću i nesreću njegovog tima odbila se pravo na nogu Fila Fodena koji je pogodio praznu mrežu.

U drugom poluvremenu bilo je prilika i na jednoj i na drugoj strani, ali rezultat se nije promijenio. Najveću šansu da dođu do boda Trešnjice su imale u 68. minutu. Poslije centaršuta Dominik Solanke je šutirao glavom, a Ederson je loptu zaustavio bukvalno na gol liniji.

Siti je ovim trijumfom ponovo prišao Liverpulu na bod zaostatka, dok Arsenal sa utakmicom manje kasni četiri boda u odnosu na Građane, odnosno pet u odnosu na Redse.

Aston Vila – Notingem Forest 4:2 (3:1)