CRNA GORA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:3

Sokolići pokazali dva lica

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo završila je porazom od Bosne i Hercegovine – 3:2.

I prije ovog meča bilo je jasno da Sokolići ne mogu do istorijskog plasmana na EURO s obzirom da su Norvežani ranije danas bili bolji od Izraela (2:0) te tako obezbijedili plasman na smotru najboljih evropskih selekcija do 19 godina.

Dva lica su pokazali omladinci danas. U prvom poluvremenu sve je bilo savršeno, plesali su po vještačkoj travnatoj podlozi u Norveškoj, a sve je začinjeno vođstvom od 2:0.

Prednost je došla u 17. minut poslije prelijepog duplog pasa Vasilija Adžića i Marka Perovića. Fudbaler Jezera odlično je iskoristio momenat inspiracije Adžića.

U smiraj prvog poluvremena vođstvo je duplirano. Opet je režiser gola bio Vasilije Adžić. Vezista Budućnosti je odlično dodavanjem presjekao odbranu Bosne i Hercegovine, uposlio Balšu Mrvaljevića za velikih 2:0.

I onda potpuni pad u drugom poluvremenu. Kao da se neka druga ekipa pojavila na terenu. Incijativu je preuzeo rival, a izabranici Gorana Perišića nisu se snašli na presing BiH.

U 52. minutu Amar Zahirović je pogodio iz penala koji je prethodno skrivio golman Crne Gore, Benjamin Kriještarac. Već u 69. minutu bilo je 2:2, a strijelac iz slobodnog udarca bio je Kenan Muharemović. Potpuni preokret i pobjedu donio je u 80. minutu Zahirović koji je ostao potpuno usamljen ispred peterca našeg tima.