Španci poslije velike borbe do trofeja Lige nacija

Fudbaleri Španije osvojili su ovogodišnje izdanje Lige nacija. Nakon jedanaesteraca bili su bolji od selekcije Hrvatske, 0:0 (5:4).

Španci su tako postali treći osvajači Lige nacija nakon što su to prethodno uradili Portugalci i Francuzi.

Prvu šansu imala je Crvena furija. Gavi je šutirao u 12. minutu sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prošla pored stative.

Hrvati su svoju prvu priliku imali u 31. minutu. Ivan Perišić je pokušao glavom, ali je Unai Simon bio spreman.

Kao i u prvom poluvremenu tako i u drugom – prvu šansu su imali Španci. Đordi Alba je centrirao, ali je preko gola glavom šutirao Marko Asensio.

U 65. minutu Rodri je pokušao snažnim udarcem iz daljine, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola Dominika Livakovića.

Ansu Fati je mogao da se proslavi u 84. minutu, ali je njegov udarac zaustavljen sjajnim uklizavanjem protivničkog igrača.

Kako pobjednik nije odlučen za 90 minuta ušlo se u produžetke.

Jako su napali De la Fuenteovi momci i u dodatnom vremenu. Priliku je u 108. minutu imao Dani Olmo, ali je njegov udarac izblokiran.

Golova nije bilo ni nakon 120 minuta, tako da se pristupilo izvođenju penala.

Prvi je šutirao veoma sigurno Vlašić za vođstvo Hrvata. Za Španiju je Hoselu prvi preuzeo odgovornost i sjajno pogodio za 1:1.

Drugu seriju pogotkom je otvorio Brozović. Kod Furije loptu je na bijelu tačku namjestio Rodri i pogodio za 2:2.

Modrić je pogodio za Vatrene u trećoj seriji, a sa druge strane Merino – 3:3.

Prvi penal je promašio Lovro Majer, preciznije odlično mu je odbranio Unai Simon. Sa druge strane precizan je bio Asensio za prvo vođstvo Španaca, 4:3.

Peti izvođač za Hrvate bio je Perišić koji je rutinski sproveo loptu u mrežu. Štoper Laport preuzeo je odgovornost u petoj seriji za Španiju i pogodio prečku tako da se serija nastavila.

Ipak u šestoj seriji nije bilo spasa za Hrvate – Simon je odbranio Petković, dok je sa druge strane pogodio Karvahal.