PRIPREME ZA EURO

Srbija ispratila Ibru sa tri komada, Hrvati skinuli jedini skalp koji je nedostajao, Slovenija zatajila

Već nekoliko dana na programu su prijateljske utakmice reprezentacija. Neke selekcije se spremaju za predstojeći EURO, a neke služe kao sparing partneri te naravno i oni žele da se pripreme za neke nadolazeće izazove.

Možda i najzanimljiviji za domaću crnogorsku javnost jesu rezultati selekcija iz bivše Jugoslavije koje će se pojaviti na Evropskom prvenstvu.

Reprezentacija Srbije je večeras sa ubjedljivih 3:0 nadigrala Švedsku u Stokholmu u utakmici koja je poslužila kao oproštaj od Zlatana Ibrahimovića, iako popularni Ibra nije zaigrao.

Brava Šveđana otključana je u 18. minutu. Na asistenciju Andrije Živkovića pogodio je Sergej Milinković-Savić. Na isteku sat vremena igre na 2:0 povećao je Aleksandar Mitrović. Konačan rezultat 10 minuta kasnije postavio je Dušan Tadić.

Rival Srbije u grupi na Evropskom prvenstvu biće i reprezentacija Slovenije koja je danas bila daleko od pravog izdanja u generalnoj probi. Skromnih 1:1 protiv Bugarske u Ljubljani nije sigurno nešto što će zadovoljiti selektora Matjaža Keka.

Bugari su poveli iz penala već u četvrtom minutu, a strijelac je bio Kiril Despodov. Samo 10 minuta kasnije Slovenci poravnavaju preko Andraža Šporara na 1:1, ali ispostaviće se da je to bio i konačan rezultat.

Definitivno najzadovoljniji pred EURO jesu Hrvati. Večeras su bronzani sa prošlog Mundijala skinuli jedini veliki skalp koji im je nedostajao svih ovih godina. U Lisabonu je nadigran Portugal – 2:1.

Vrlo rano je povela Hrvatska. U osmom minutu precizan sa bijele tačke bio je Luka Modrić. Samo tri minuta nakon početka drugog poluvremena Diogo Žota je izjednačio, ali je Ante Budimir u 56. minutu vratio prednost na stranu Vatrenih i tako postavio i konačnih 2:1.