Sutjeska sigurna u derbiju bez publike

Slavila je Sutjeska protiv Dečića 3:0 u još jednoj sablasnoj atmosferi i održala nadu za odbranu titule.

Dominirala je Sutjeska tokom čitavog meča a čini se da je pitanje pobjednika riješeno u prvih dvadeset minuta. Prvo je sjajan gol postigao Dragan Grivić već u devetom minutu kada je lobovao Dušana Markovića. Sutjeska je ubrzo duplirala prednost, a strijelac je bio ko drugi nego Tajron Konrad. Sjajno je momak iz Roterdama reagovao na pas Anta Babića i spoljnom matirao golmana domaćih za svoj 24. gol u sezoni.

U nastavku meča potvrdila je dominaciju ekipa Nenada Brnovića, samo pet minuta se čekalo na potvrdu trijumfa, ovaj put u režiji Anta Babića koji golom zaokružio sjajnu partiju. Pokušavao je Dečić da dođe do makar počasnog pogotka ali očigledno je da tim iz Tuzi nije kadar da se ozbiljnije takmiči za vrh tabele u drugom dijelu sezone.