PREMIJER LIGA / 37. KOLO

Totenhem preokretom prekinuo niz od četiri poraza i poslao Barnli u Čempionšip

U velikoj krizi bili su fudbaleri Totenhema pred 37. rundu Premijer lige. Ipak, Pijevci su danas poslije preokreta uspjeli da nadigraju Barnli 2:1 i tako ih zvanično pošalju u Čempionšip.

Posljednju pobjedu prije ove današnje izabranici Angelosa Postekoglua ostvarili su još 7. aprila protiv Notingem foresta (3:1).

Ni danas nije krenulo dobro. Barnli je poveo u 25. minutu preko Jakoba Brun Larsena. Ipak, spreman odgovor samo sedam minuta kasnije imao je Totenhem golom Pedra Pora.

Potpuni preokret i pobjedu Totenhema u 82. minutu potpisao je Miki van de Ven na asistenciju Džejmsa Medisona.

Interesantan meč odigrali su na Sent Džejms Parku fudbaleri Njukasla i Brajtona – 1:1.

Galebovi su poveli već u 18. minutu pogotkom Džoela Feltmana. Ipak, Svrake su izjednačile preko Šona Longstafa u petom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Upravo ovim golom ispisana je istorija Njukasla. Po prvi put u svojoj istoriji uspjeli su da postignu gol na svakoj od svojih 19 domaćih utakmica.

U Londonu Vest Hem je poslije preokreta u drugom poluvremenu nadigrao Luton, 3:1.

Gosti su poveli već u šestom minutu i to golom Alberta Sambi Lokonga.

Izjednačenje stiže tek u 54. minutu preko Džejmsa Vord-Prausa, a preokret potpisuje Tomaš Souček 12 minuta kasnije.

Pobjeda Čekićara osigurana je u 77. minutu kada je strijelac bio Džord Erti. Sa 19 godina i 249 dana mladi Englez je postao najmlađi igrač koji je postigao gol za Vest Hem u Premijer ligi još od Džuniora Stanislasa i maja 2009. godine.

Fulam – Mančester siti 0:4

Gvardiol 13, 71, Foden 59, Alvarez 90+6(p)

Bornmut – Brentford 1:2