Transformacija i het-trik Olivera Šarkića – Dečić pomeo Donjogoričane

Bila je ovo peta utakmica u kojoj je Milorad Peković predvodio Tuzane i ostvario je peti trijumf! Dolaskom nekadašnjeg reprezentativca Crne Gore fudbaleri Dečića djeluju probuđeno, agilnije, žustrije i konkretnije…Dugo je uprava tražila pravo rješenje, lutala sa domaćim i inostranim trenerima, ali izgleda da je nekadašnji pouzdani centralni vezista pravi izbor.

Stiče se utisak da je jedan od ključnih poteza Milorad Peković napravio pomeranjem Olivera Šarkića. Fudbalera rođenog prije 26 godina u engleskom Grimzbiju, nekadašnji selektor omladinske reprezentacije Crne Gore sa pozicije ofanzivnog veziste prebacio je u sami špic napada i pogodio!

Dečić je u 13. kolu Prve lige kao nominalni domaćin na Starom aerodromu razbio OFK Mladost Lob.bet sa ubjedljivih 4:1, a Oliver Šarkić potpisao je het-trik, ukupno peti gol od dolaska novog stratega za kormilom Tuzana. Čak tri puta Pekovićev tim tresao je mrežu rivala do 15. minuta prvog poluvremena! Već u trećem, Oliver Šarkić je pogodio nakon akcije koju je započeo Ognjen Stijepović, a Džonatan Drešaj asistencijom uposlio nekadašnjeg mladog reprezentativca Crne Gore koji rutinski trese mrežu.

Nijesu se Donjogoričani ni oporavili od početnog šoka, a već u šestom minutu Nikola Ivanović je drugi put morao da vadi loptu iz mreže. Ovoga puta je Augusto Čagas uposlio Marija Đoljaja, vezista Dečića je usporio akciju, ali na kraju ipak pravovremeno poslužio Šarkića koji se drugi put upisuje u listu strijelaca.

Kao grogirani bokser izgledao je tim Radisava Dragićevića, a totalno dotučen bio je u 15. minutu – dirigent Tuzana, pomenuti Brazilac Augusto, ovoga puta je lansirao Šarkića koji se nakon dva pogotka našao u ulozi asistenta, dok je potpis u listu strijelaca stavio Stijepović za nedostižnih 3:0.

Do odlaska na veliki odmor prednost je mogla da bude i ubjedljivija, ali Stefan Milić i Pjeter Ljuljđuraj nijesu uspjeli da pronađu put do mreže gostiju…

Možda i najljepši gol na utakmici viđen je u 61. minutu, školska akcija Ljuljđuraja i Draška Božovića koju je Šarkić krunisao het-trikom.

Mladost Lob.bet je preko svog najboljeg igrača i najefikasnijeg strijelca, Alekse Maraša, uspjela da ublaži poraz.

Arsenal, Jedinstvo, Budućnost, Petrovac i sada Mladost žrtve su pobjedničkog niza odličnog Dečića koji upravo podgoričkom velikanu, ali i probuđenim Nikšićanima, šalje poruku da je ove takmičarske godine zreo za napad na tron crnogorskog klupskog fudbala…