PREMIJER LIGA/ 23.KOLO

Tri utakmice i 17 golova

Sjajan meč na otvaranju 23. kola Premijer lige odigrali su Everton i Totenhem, a ni ostali mečevi u za Engleze prepoznatljivom terminu nisu razočarali.

Kiša golova viđena je na Ostrvu gdje je na tri utakmice postignuto čak 17 golova. Brajton je kod kuće poprilično lako uspio da savladao Kristal Palas 4:1 sa tri pogotka za 35. minuta u režiji Luisa Danka, Džeka Hinselvuda i Fakunda Bonanotea meč je već u prvom poluvremenu bio riješen.

Utješni pogotak za gostujući tim postigao je Žoan-Filip Mateta, dok je Žoao Pedro postigao četvrti pogotak za Galebove i ubjedljiv trijumf.

Fulam je na gostovanju remizirao sa pretposlednjim timom šampionata ekipom Barnlija 2:2. Golovima Žoao Palinje u 17. i Rodriga Muniza u 21 došli su gosti do prednosti, dok je u drugom poluvremenu David Fofana sa golom u 71. a zatim i u nadoknadi vremena donio svom timu vrijedan bod.

Definitivno najbolji meč vidjeli smo na Sent Džejms parku gdje je postignuto osam pogodaka, a meč je završen bez pobjednika. Njukasl i Luton su podijelili bodove, 4:4.

Kao po dogovoru, četiri gola postignuta su u prvom i četiri u drugom poluvremenu, a goleadu je otvorio Šon Longstaf već na startu meča. Izjednačio je ubrzo Gabriel Ošo da bi dva minuta kasnije Longstaf pogodio za novo vođstvo Svraka.

Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa egalom 2:2, jer je Ros Barkli zatresao mrežu.

Drugo poluvrijeme desio se šok za domaće kada je prvobitno sa bijele tačke pogodio za preokret Karlton Moris, a na 4:2 povećao Elajdža Adebajo.

Djelovalo je da Luton može do velikih bodova u gostima ali su Kijeran Tripije i Harvi Barns sa dva gola za pet minuta donijeli remi Njukaslu.