TSC imao svoje šanse – Zvezda u finalu, biblijski potop zaustavio fudbal u Novom Sadu

Fudbaleri Crvene zvezde slave plasman u finale Kupa, FOTO: Twitter

Kad se pogleda rezultat, koji pokazuje 3:0 u korist Crvene zvezde protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, stiče se utisak da su “crveno-bijeli” do plasmana u finale Kupa stigli rutinski. Ali, nije bilo baš tako…

Ogromnu šansu nije iskoristio domaćin već u 7. minutu kada je Milan Borjan skrivio jednaesterac, a brzo se opravdao odbranivši penal Stefanu Vukiću. Novi zicer imao je domaćin, Saša Jovanović se oslobodio Strahinje Erakovića, ali neprecizno šutirao.

I, kako to u fudbalu obično biva, kad protiv favorita promašite čak dvije velike šanse stiže kazna – Gelor Kanga je u 35. minutu bio precizan za bijele tačke, potom je prednost u drugom poluvremenu udvostručio nekadašnji reprezentativac Crne Gore Mirko Ivanić, a tačku na i stavio Kings Kanvga u 72. minutu.

Treba istaći da je TSC od 46. minuta igrao sa desetoricom u polju nakon drugog žutog kartona Dušana Cvetinovića. Naš potencijalni reprezentativac, Marko Rakonjac, igrao je od 82. minuta za Crvenu zvezdu

A, u Novom Sadu ogromna kiša zaustavila je fudbal. Teren Karađorđe pretvorio se praktično u bazen, ali prije prekida (u 32. minutu) Čukarički je stekao ogroman kapital, odnosno prednost od 2:0 protiv domaće Vojvodine golovima Viktora Rogana i Mohameda Badamosija. Meč se večeras definitivno neće nastaviti.

Teška situacija za trenera Novosađana, bivšeg crnogorskog reprezentativca Radoslava Bataka. Naš golman Lazar Carević bio je na klupi…

Zvezda je na korak od odbrane duple krune.