U triler završnici Arsenal ispisao istoriju, Tivćani u finalu kupa

U revanš utakmici polufinala kupa Crne Gore, nakon prave drame kojoj mogu da pozavide mnogo jače fudbalske zemlje, Arsenal je savladao Iskru u Radanovićima nakon penala (4:1) i plasirao se u prvo finale u svojoj istoriji.

Nakon slabog starta i klasičnog odmjeravanja snaga, prva ozbiljnija situacija desila se pred golom Arsenala u 23. minutu kada je na asistenciju Žarka Popovića za 0:1 pogodio Mario Đoljaj.

Iskra je nakon gola krenula još ofanzivnije na gol šokiranih domaćina, a njihovu letargiju iskoristio je danas inspirisani Žarko Popović koji je sjajno pogodio za 0:2 i izjednačen rezultat u ukupnom skoru.

Pokušavali su domaći da se vrate u meč do kraja prvog dijela ali ipak Iskra je djelovala toliko sigurno na terenu da nije bilo većih prijetnji po gol Marka Kordića.

U drugom dijelu meča Iskra se nije povukla, štaviše, krenula je ofanzivnije ekipa Mladena Lambulića, a Branislav Janković je zaprijetio u 52 minutu, ali je dobro reagovao golman domaćih.

Napadala je Iskra i dalje, a gol za eventualni prolaz došao je na 18 minuta prije kraja kada je mrežu zatresao rezervista Petar Pavlićević.

Nijema je bila ekipa Arsenala, djelovala bezidejno, sve do poslednjeg minuta nadokande kada je kapitenski reagovao Ćetko Manojlović koji se sjajno snašao u petercu gostiju i postigao gol za 3:1 i odlazak u penal lutriju.

Bolja je bila ekipa Arsenala u seriji jedanaesteraca, Danilo Bakić je pogodio u odlučujućoj seriji i odveo Tivćane u finale nakon dramatične završnice.

Arsenal će u finalu dočekati boljeg iz revanš duela između Dečića i Sutjeske. Nikšićani imaju dva gola prednosti iz prvog meča u kojem su slavili sa 3:1.