UKRAJINA - ISLAND 2:1

Ukrajinci preokretom slomili srce i Islanđanima i čekirali kartu za EURO

Prije samo pet dana fudbaleri Ukrajine u polufinala baraža velikim preokretom u Zenici eliminisali su selekciju Bosne i Hercegovine (2:1) i izborili plasman u finale. Na identičan način večeras su slomili srce Islanđanima, 2:1, i osigurali plasman na Evropsko prvenstvo.

Za Ukrajince je ovo četvrti vezani plasman na smotru najboljih selekcija Evrope.

Islanđani su poveli u 30. minutu. Albert Guđmunson je predriblao dva protivnička igrača i sa nekih 18-19 oštrim udarcem pogodio mrežu Andrija Lunina.

Nisu Ukrajinci odustali i u drugom poluvremenu su pokazali karakter. Poslije samo devet minuta igre u drugom dijelu stiglo je izjednačenje. Viktor Cigankov se odlično namjestio i sa okruglo 16 metara plasirao loptu u gol Islanđana.

Sva tri gola na večerašnjem meču bila su van kaznenog prostora. U 84. minutu Mihailo Mudrik je ostao potpuno sam u polukrugu ispred šesnaesterca Islanda i pogodio za veliko vođstvo Ukrajinaca.