VIDEO Četiri od četiri – gol Bakića sa 20 metara

Bakić opet pogodio. Screenshot

Četiri gola u isto toliko posljednjih utakmica postigao je Dušan Bakić.

Crnogorski napadač ponovo je pronašao metu u dresu Dinamo Minska, ovog puta u gostujućoj pobjedi 4:0 nad Šahtjor Soligorskom u 22. kolu bjeloruskog prvenstva.

Lider Dinamo se dosta mučio u prvom poluvremenu da probije bedem domaće odbrane. Međutim, onda je na scenu u 38. minutu stupio reprezentativac Crne Gore i otključao utakmicu. Primio je Bakić loptu daleko od gola i potom sa 20-ak metara plasiranim i preciznim udarcem pronašao donji desni ugao za najavu novog trijumfa.

Time je potpisao sedmi prvenstveni gol, odnosno ukupno 11. u 22 utakmice za Dinamo ove sezone, a dodao je i osam asistencija.

Osam kola prije kraja Dinamo suvereno vodi na tabeli, uz seriju od sedam utakmica bez poraza. Ukoliko na kraju osvoji prvo mjesto, biće to prva titula šampiona za klub uz Minska od 2004. godine, a osma u 96-godišnjoj istoriji.