VIDEO Gol junaka iz Istanbula u rumunskom derbiju

Radunović, Foto: FCSB

Nakon gotovo devet mjeseci Risto Radunović postigao je gol.

Crnogorski lijevi bek pronašao je metu u pobjedi svog FCSB-a nad Univerzitatea Krajovom 3:0 u derbiju 8. kolu rumunske Superlige.

Već u 13. FCSB je poveo preko kapitena Dariusa Olarua. Potom je, osam minuta kasnije, na scenu stupio nekadašnji igrač Budućnosti. Aleksandru Balut je dodao do Radunovića na lijevoj strani kaznenog prostora, a reprezentativac Crne Gore dijagonalom, od desne stative, poslao loptu u mrežu za 2:0 i gol proslavio pokazujući grb na dresu u 21. minutu.

Konačan rezultat postavio je drugim golom Olaru u 45. minutu, takođe nakon asistencije Oktavijana Popeskua.

Junak Crne Gore iz Istanbula prije Krajove posljednji put pogodio je 11. decembra 2022. godine, tada iz penala u gostujućoj pobjedi nad Čindijom (0:2).

Do sada je 31-godišnji Radunović odigrao 105 utakmica za rumunski klub. Postigao je pet golova i upisao 11 asistencija.

Vodeći FCSB na titulu šampiona Rumunije čeka od 2015. godine.