NOVI USPJEH CRNOGORACA U KARABAGU

VIDEO Janković kao Kros sinoć, Karabag osvojio Kup i potvrdio duplu krunu

Fudbaleri Karabaga vratili su Kup Azerbejdžana u svoje vitrine. Večeras su sa 2:1 savladali Ziru i tako se domogli osmog trofeja u ovom takmičenju. Tako su se dodatno udaljili Nefčiju na vrhu liste timova sa najviše titula u Kupu.

Ovom pobjedom i novim osvojenim trofejom Karabag je potvrdio duplu krunu u sezoni u kojoj je igrao i osminu finala Lige Evrope i pomalo nesrećno ispao, od kasnijeg finaliste, Bajer Leverkuzena.

Karabag je večeras u samom finišu prvog poluvremena došao do vođstva, preciznije u 42. minutu. Nariman Akhundzade je probio i ubacio loptu po zemlji na peterac gdje je sam ostao Žuninjo i iz okreta pogodio mrežu Zire.

Međutim, poravnanje stiže u 57. minutu. Pjer Zebli je pokušao sa ivice kaznenog prostora, a lopta srećnim okolnostima dolazi pravo na nogu doskorašnjeg fudbalera Karabaga Ismajila Ibrahimlija koji postiže gol za 1:1.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se pet minuta kasnije. Poput Tonija Krosa kod prvog gola Reala u finalu Lige šampiona, tako je i crnogorski vezista Marko Janković perfektno izveo korner, a siguran egzekutor bio je Abdelah Zubir.

Janković je odigrao 87. minuta, dok drugi Crnogorac u redovima Karabaga, Marko Vešović, nije bio u protokolu.

Obojici sada slijede reprezentativne obaveze i prijateljski susreti sa Belgijom i Gruzijom.

Snimak Jankovićeve asistencije možete pogledati na snimku ispod od 1:37:30.