PREMIJER LIGA / 35. KOLO

VIDEO Liverpul ispao iz trke, posvađali se Salah i Klop

Pravo čudo treba da se desi da bi Liverpul pomrsio račune Mančester sitiju i Arsenalu. Tim Jirgena Klopa igra veoma loše, a danas su to potvrdili u 35. kolu Premijer lige kada su remizirali sa Vest Hemom 2:2, a kada se pritom njemački strateg posvađa sa najboljim igračem Mohamedom Salahom, sve je jasno.

Čekićari su prvi došli do vođstva kada je Mohamed Kudus uputio centaršut, a Džarod Bouen glavom pogodio dalji ugao i zatresao mrežu, a pritom ispisao istoriju jer nijedan fudbaler Vest Hema nije postigao više pogodaka od Bouena u jednoj sezoni Premijer lige (16).

Preko Endija Robertsona Liverpul je početkom drugog poluvremena došao do izjednačenja, i zatim počeo da igra fudbal.

To se isplatilo u nastavku kada su uspjeli Redsi da preokrenu, nakon nespretne reakcije defanzive domaćih Alfonso Areola je postigao autogol.

Vest Hem se ipak nije predao, nastavio je sa kvalitetnom defanzivom, koju su na kraju Bouen koji je maestralno centirao ka Majklu Antoniju, koji je glavom pogodio bliži ugao i tako postavio konačan rezultat.

Posle ovog meča, Liverpul je treći sa 75 bodova iz 35 mečeva. Arsenal ima pol poziciju sa 34 meča i 77 bodova, Mančester siti vreba šansu sa 33 meča i 76 bodova.