NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

VIDEO Šarkićeve bravure, Osmajićev zicer, De Brujneovih 100

Osmajić na meču sa Belgijom, Foto: FSCG / Filip Roganović

Imaće Robert Prosinečki vremena za analizu meča u Briselu gdje je crnogorska reprezentacija pretpjela poraz od Belgije (2:0), selekcije koja svakako čini krug favorita za trofej na predstojećem Evropskom prvenstvu.

<<< “U drugom poluvremenu odlični, prvo ću opet da pogledam”

Izgubiti od takve reprezentacije nije sramota, činjenica je da su Hrabri sokolovi odigrali slabo prvo poluvrijeme, ko zna šta bi bilo da na golu nije bilo bravuroznog Matije Šarkića, ali isto tako nastavak meča uliva samopouzdanje, jer je Crna Gora igrala, 20 minuta dominirala nad domaćinom, nekoliko centimetara bila daleko od izjednačenja, a u suštini primila i jeftine golove – u samom finišu prvog i drugog dijela utakmice na stadionu “Kralj Boduen”.

<<< Briselska hobotnica propušta Gruziju

Na zvaničnoj YouTube stranici popularnih “Crvenih đavola” plasiran je video obuhvaćen najznačanijim detaljima. Počelo je ceremonijom u znak jubilijeja, odnosno 100. utakmice Kevina De Brujnea u dresu Belgije, potom je u glavnoj ulozi Šarkić fenomenalnim odbranama, a onda i najbolji detalj iz drugog poluvremena kada je Milutin Osmajić upalio motore, pregazio deset godina starijeg Aksela Vicela, ali fantastičnu rolu nije krunisao pogotkom…

Drugi prijateljski meč Crna Gora igraće u nedjelju pred svojim navijačima protiv Gruzije, takođe učesnika predstojećeg Evropskog prvenstva u Njemačkoj.