Vlahović pogodio, ali uzalud – Sevilja u finalu Lige Evrope

Sevilja je u finalu Lige Evrope. Situacija koja bi mogla vrlo lako da se objasni čuvenom rečenicom srpskog košarkaškog stručnjaka, Miroslava Mute Nikolića: “Sve je to normalno“.

Večeras su nakon produžetaka slavili protiv Juventusa, 2:1 i ukupnim rezultatom 3:2 ostvarili plasman u finale gdje ih čeka Roma.

Sevilja je apsolutni rekorder po broju osvojenih trofeja Lige Evrope – 6. Priliku da se protiv Rome bore za sedmi trofej u ovom takmičenju imaće u Budimpešti, 31. maja.

Prvi su zaprijetili gosti. Strijelac gola za Juventus u prvom meču, Gati, šutirao je glavom u 15. minutu nakon kornera, ali je Bono zaustavio njegov udarac.

Desetak minuta kasnije – Sevilja je uzvratila. En-Nesiri je primio loptu u šesnaestercu i šutirao oštro, ali je Ščešni skrenuo loptu u korner.

Lopta je završila u mreži u 44. minutu kada je pogodio Adrijen Rabio. Međutim, nakon VAR intervencije utvrđeno je da je Francuz pogodio iz ofsajda.

Ipak, u 65. minutu spasa za ekipu iz Andaluzije nije bilo. Dušan Vlahović je lijepo pogodio mrežu španskog kluba nakon što je lopta došla do njega poslije greške odbrane Sevilje.

Nije dugo trebalo ekipi Hose Luisa Mendilibara da odgovori. Suso je u 72. minutu šutirao sa nekih 18 metara i perfektno pogodio za poravnanje.

Rezultatom 1:1 završen je regularni dio meča. Ušlo se u produžetke gdje su se domaći, nošeni podrškom sa tribina, bolje snašli.

Brajan Gil je centrirao u 95. minutu i pogodio “u trepavicu” Erika Lamelu za vođstvo Sevilje i erupciju na Ramon Sančez Pishuanu.

Sevilja je na kraju meč završila sa 10 igrača nakon što je Markos Akunja dobio drugi žuti karton u 115. minutu. Na ovaj način argentinski bek uskratio je sebe igranja velikog finala.