SIN RIMA

Vučica mora da dominira

Zadovoljni su sinoć bili navijači Rome. Ikona kluba, Danijele De Rosi pobjedom nad Veronom od 2:1 debitovao je na klupi Vučice. Igre nije bila na očekivanom nivou u drugom poluvremenu, ali je zadovoljstvo tifoza što je Sin Rima upisao tri boda u prvom meču od odlaska Žozea Murinja sa klupe.

Nekadašnji kapiten Vučice je poručio da ne želi da se poredi sa portugalskim stručnjakom.

Mislim da Roma treba da kontroliše loptu i da tako dominira utakmicom. Ovo je jedna od prvih stvari na kojima smo radili. Dopalo mi se prvo poluvrijeme, ali tako mora stalno. Posjed ima smisla ako brzo pomjeramo loptu da bismo izbjegli pritisak protivnika. Ako to radimo usporeno, samo se uspavamo i činimo rivalu“, rekao je De Rosi.

Bivši kapiten je očekivano dobro primljen od strane najvatrenijih navijača Rome.

Ovo je drugačija uloga, tako da, iako sam se osjećao veoma emotivno, bilo je i velikog pritiska, jer moram da radim. Čuo sam navijače kako skandiraju moje ime tokom utakmice i nisam mogao biti srećniji“, dodao je De Rosi.