KUP BIH / FINALE

Zrinjski bolji od Borca, Petrović žali za golovima

Petrović, Foto: Dejan Rakita/PIXSELL/PIXSELL

Zrinjski, mostarski tim koji sa klupe predvodi naš Željko Petrović, pobijedio je u prvom meču finala Kupa Bosne i Hercegovine pred svojim navijačima ekipu Borca 1:0.

Trenutak odluke bio je 30. minutu kada je Mario Ćuže fenomenalno primio loptu poslije asistencije Matija Malekinušića, i poslao “bubamaru” u nebranjeni dio mreže.

Ipak, crnogorski strateg na klupi aktuelnog šampiona države žali što trijumf nije bio ubjedljiviji pred revanš koji se u Banja Luci igra 22. maja.

“Mi smo dobili 1:0, ali možemo žaliti što nismo postigli još jedan gol, pogotovo u drugom poluvremenu. Prvo poluvrijeme totalna kontrola sa naše strane, igrali smo odličnu utakmicu i stvarno šteta što nismo dali još jedan… Ali dobili smo i idemo dalje”, istakao je Petrović.

Inače, starter u redovima gostiju iz Banja Luke bio je nekadašnji kapiten Budućnosti Vasilije Terzić – proveo je na terenu 61 minut.

Borac u prvenstvu tri kola prije kraja ima pet bodova više od Zrinjskog.