PRVA A LIGA

Budućnost rutinski do 1-0 u finalu

Košarkaši Budućnosti su rutinski savladali SC Derbi rezultatom 91:75 (26:20, 20:17, 25:18, 20:20) na otvaranju finala plej-ofa Prve A lige.

Parirali su Studenti u prvoj četvrtini, vodili dva puta, prvi put nakon trojke Borne Kapuste u 5. minutu za 11:10.

U finišu prvog perioda igre, Mekinli Rajt, Aleksa Ilić i Flečer Megi sa šest vezanih poena odvojili su Plave na 26:20.

Treba napomenuti da je Rajt postigao osam od prvih 10 poena Budućnosti.

Poslije toga, Plavi više nisu ispuštali predost koja je nakon tri vezane trojke Jogija Ferela u 15. minutu iznosila 14 poena, što je najveći plus u prvom poluvremenu.

Nakon odmora je prednost ekipe Andreja Žakelja konstantno rasla do plus 18 u finišu trećeg kvartala (71:53).

Studenti su spustili zaostatak na 10 poena pogotkom Igora Drobnjaka (65:75), ali je odmah uzvratio Megi i ubio svaku nadu gradskom rivalu.

Budućnost su do vođstva 1-0 u pobjedama predvodili Ferel sa 22 i Megi sa 19 poena. Rajt je ubacio 16, Kenan Kamenjaš i Ilić po 12 poena.

U redovima Studenata najefikasniji je bio Drobnjak sa 15 poena. Dvocifreni su bili još Emir Hadžibegović sa 12 i Luka Bogavac sa 11 poena.

Kompletnu statitistiku pogledajte ovdje.

Finalna serija se igra na tri dobijena meča, a drugi meč je na programu u četvrtak od 18 časova, takođe u “Morači”.