KUP CRNE GORE ZA KOŠARKAŠE

Budućnost umalo ispustila 16 razlike

Košarkaši Budućnosti drugi su polufinalisti Kupa Crne Gore. Plavi su savladali Sutjesku rezultatom 70:57 i u polufinalu čekaju boljeg iz okršaja Podgorice i Mornara (20.30h).

Ranije danas Primorje je deklasiralo Šušanj, 118:72. Od 18 časova snage će odmjeriti domaćin turnira, Teodo i ekipa SC Derbija.

Podgoričani su od početka krenuli ozbiljno u ovaj meč u kojem su bili veliki favoriti. Na nešto više od tri minuta do kraja prve četvrtine poslije trojke Mekinli Rajta Budućnost je otišla na 16:7 poslije čega je tajmautom reagovala klupa Nikišćana. Do kraja prvih 10 minuta igre uspjeli su da priđu na 18:12.

Poslije četiri minuta igre u drugoj dionici Sutjeska je prišla na samo pet poena zaostatka nakon uspješno izvedenih slobodnih bacanja Jovana Vojinovića – 26:21. Ipak, do kraja prvog poluvremena nikšićki klub ubacio je samo dva poena što je Budućnost iskoristila i serijom 10:2 na poluvrijeme otišla sa prednošću od 36:23.

Sredinom treće dionice momci Andreja Žakelja otišli su na velikih +16 (47:31) i činilo se da lome utakmicu i otpor Sutjeske. Međutim, spreman odgovor su imali iz Sutjeske. U prvih četiri minuta posljednje dionice napravili su seriju 11:3 i prišli na samo četiri poena zaostatka, 57:53, i natjerali Žakelja da zatraži minut odmora.

Probudilo je to njegove izabranike koji su vrlo brzo serijom 6:0 odbili nalet Sutjeske i ponovo otišli na dvocifren plus. Prednost su do kraja rutinski održali i obezbijedili plasman u polufinale Kupa Crne Gore.

Najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 16 poena bili su Andrija Slavković i Kenan Kamenjaš koji je uhvatio i 12 skokova. Dvocifren je bio i Nikola Tanasković sa 10 poena.

Kod Sutjeske Jovan Vojinović je bio najzapaženiji sa 12 poena, dok je Miloš Jović dodao 10.