EVROLIGA - 22. KOLO

Crno-bijeli pali u poslednjem periodu, Kneževi zgazili Kralja

Košarkaši Partizana poraženi su od Panatinaikosa u Atini u 22. kolu Evrolige rezultatom 84:71.

Uvod meča je bio tužan. Minutom ćutanja odata je pošta Dejana Milojeviću, koji je preminuo u srijedu od posledica srčanog udara. Košarkaši Partizana izašli su u majicama sa Dekijevim likom.

Sa počastima je dočekan Željko Obradović od strane navijača kojima je donio pet titula evropskog prvaka, ali je to sve što su gosti dobili večeras od domaćih u pravom košarkaškom ratu u OAKA areni.

Na startu meča su rivali igrali u serijama i smjenjivale se u vođstvu. Pi Džej Doužer je imao dobru rolu od osam vezanih poena za vođstvo crno-bijelih 12:7.

Uzvratili su Amerikancu Matijas Lesor, Kostas Slukas, Konstantinos Mitoglu i Kendrik Nan (15:12).

Prvu ozbiljnuju prednost imali su Zeleni, kada je Marius Grigonis vezao osam poena, a zatim Nan pogodio za 40:31.

Ipak, poslednja dva minuta i 25 sekundi prvog poluvremena pripala sa Beograđanima. Džejms Naneli, Zek Ledej, Uroš Trifunović i Doužer su smanjili zaostatak na samo dva poena (40:42).

U trećoj četvrtini se igralo praktično koš za koš da bi u poslednjoj sekundi pomenute dionice Lesor zakucao, a zatim na startu poslednje četvrtine njegovi saigrači kompletirali seriju 8:0 i napravili odlučujući korak ka trijumfu (64:58).

Zelene je do pobjede predvodio Nan sa 21 poenom. Dobru podršku je imao u Mitogluu sa 16, Lesoru sa 14, Slukasu i Grigonisu sa po 10 poena.

U redovima Partizana, koji je bio lišen pomoći kapitena i najboljeg igrača, Kevina Pantera, najefikasniji je bio Doužer sa 16 poena, Naneli je postigao 13, Alen Smailagić 11 poena.

Serija Žalgirisa od 12:0 na startu usmjerila je tok utakmice između Zelene šume i Fenerbahčea (98:75).

Turci su u drugoj četvrtini u par navrata prilazili na minus šest, dok je u drugom poluvremenu tim Andree Trinkijerija konstantno imao dvocifrenu zalihu.

Kinan Evans je bio posebno raspoložen za igru sa 21 poenom. U pobjedničkom timu su dvocifreni bili još Lauirinas Birutis sa 16, Bredi Manek sa 14 i Rolands Šmits sa 12 poena.

Skoti Vilbekin je ubacio 22, a Džonatan Motli 15 poena za ekipu bivšeg trenera Žalgirisa, Šarunasa Jasikevičijusa.

Monako ove sezone igra promjenjivo, ali kada pobjeđuje onda baš zgazi rivala. Na svojoj koži je to osjetio evropski šampion, Real je pao u Kneževini sa 98:76.

Ekipa Saše Obradovića je meč otvorila sa 6:0, već nakon prve četvrtine imala 13 poena prednosti, dok je u tri navrata u finišu treće i na startu četvrte dionice imala i plus 29.

Bivši košarkaš Crvene zvezde, Džordan Lojd predvodio je Monako do pobjede sa 19 poena. Majk Džejms je dodao 15, Alfa Dijalo 14, Donatas Motiejunas 13 poena.

Kod Kraljeva je Džanan Musa ubacio 12, Rudi Fernandez 11, a Fabijen Kozer 10 poena.

Najneizvjesnije je bilo u Valensiji, gdje je Olimpiji Milano pripalo prvo poluvrijeme, ali su domaći bili najbolji kada je bilo najvažnije, u finišu i iščupali pobjedu sa 84:72.

Manekeni su na pet minuta i 38 sekundi do poslednjeg zvuka sirene poveli košem Devona Hola 70:68, nakon čega se njigova igra raspala. Do kraja meča su postigli samo dva poena tako da su dva boda ostala u La Fonteti.

Pet košarkaša Narandžastih imala su dvocifren košgeterski učinak. Predvodio ih je tandem Kris Džons i Brendon Dejvis sa po 15, Semi Odželeje je upisao 14, Džered Harper 11, Kasijus Robertson 10 poena.

U poraženom timu Šabaz Nejpir je postigao 20 poena, ali je izostala podrška ostalih izabranika Etorea Mesine, osim Hola, koji je ubacio 17 poena.