EVROLIGA / ČETVRTFINALE

Crveno-bijela rapsodija u Pireju, PAO vratio seriju kući

Košarkaši Olimpijakosa deklasirali su na svom terenu Barselonu u četvrtom meču četvrtfinale serije, 92:58 i tako izjednačili na 2:2 u seriji i samim tim izborili majstoricu u Barseloni.

Neizvjesnost je trajala samo u uvodnih 10 minuta tokom koji je Barsa imala čak i +7 u jednom momentu (19:12). Ipak, serijom 9:4 crveno-bijeli su prišli na 23:21. Spektakularno otvaranje druge četvrtine imali su izabranici Jorgosa Barcokasa. Serijom 15:0 odvojili su na velikih 36:23. Tokom druge dionice prednost domaćih je bila i +19, a na veliki odmor se otišlo sa vođstvom Olimpijakosa od 53:37.

U drugom poluvremenu ne da nisu spustili tempo igre nego su još jače dodali gas. Nakon 30 minuta igre bilo je, do tada, maksimalnih +25 (72:47). Ni to ih nije zadovoljilo pa je tokom posljednje četvrtine prednost otišla i preko 30 razlike. U dva navrata bilo je +36, a na kraju se završilo sa ubjedljivih 92:58.

Šakil MekKisik je bio najefikasniji kod Olimpijakosa sa 21 poenom. Dvocifreni su bili i Mustafa Fol (12 poena), Ajzea Kinan (11 poena), Najdžel Vilijams-Gos (11 poena) i Filip Petrušev (10 poena).

Kod Barse samo jedan jedini igrač je bio dvocifren i to sa 10 poena – Džabari Parker.

U drugom meču večeri košarkaši Panatinaikosa nadigrali su Makabi Tel Aviv u Beogradu, 95:88, i tako vratili seriju u Atinu gdje će se u paklu OAKA arene odlučiti o putniku na fajnal-for.

Bolje je PAO ušao u meč i brzo otišao na osam poena prednosti (20:12). Međutim serijom 17:6 Makabi je prvu dionicu završio sa vođstvom, 29:26. Samo poen viška nominalni domaćin je imao i na poluvremenu, 50:49.

Drugi dio igre bio je jako uzbudljiv i pun preokreta. Grčki tim je ponovo bolje otvorio poluvrijeme i tokom treće dionice vodio gotovo konstantno. Poslije 30 minuta igre bilo je 74:69 za goste.

Makabi je potom ponovo preuzeo vođstvo, odlijepio se na 82:75 i činilo se da bi mogli da postanu drugi putnik na fajnal-for u Berlinu nakon što je to sinoć uradio i Real Madrid.

U posljednjih šest i po minuta utakmice Zeleni su napravili seriju 20:6 i slavili konačnim rezultatom 95:88.

Panatinaikos je do pobjede nosio Kendrik Nan sa 27 poena. Odličan je bio i Kostas Slukas koji je ubacio 20 poena, a pratio je i Matijas Lesor sa 17. Dvocifren je bio još Konstantinos Mitoglu sa 13 poena.

Kod Makabija najefikasniji je bio Lorenco Braun sa 17 poena. Po 14 su dodali Tamir Blat i Bonzi Kolson, dok su dvocifreni bili još Džoš Nibo (12 poena) i Džon Dibartolomeo (10 poena).