EVROLIGA / ČETVRTFINALE

Fener ponovo u vođstvu, Real ometlao Baskoniju

Košarkaši Fenerbahčea stigli su i do druge pobjede u četvrfinalnoj seriji Evrolige. Ovoga puta su na svom terenu tukli Monako 89:78.

Potpuno zasluženo je slavila ekipa Šarunasa Jasikevičusa, a do trijumfa ju je predvodio Tarik Biberović sa 14 poena.

Kontrolisali su Turci utakmicu pred svojim navijačima koji su napravili izvanrednu atmosferu, a Monako je u trećoj četvrtini imao priliku da zakuva meč kada je proradio Majk Džejms. Pogodio je trojku uz faul i inicirao seriju Monaka 5-0 kojom se gostujući tim primakao na samo dva poena razlike.

Međutim uslijedio je odgovor domaćina 7:0 i kontrola utakmice je ponovo bila u rukama Fenera, koji će u petak na istom mjestu imati priliku da ovjeri prolaz na fajnal-for.

Pored Biberovića dvocifreni su bili još Nik Kalates sa 13, Marko Gudurić sa 11 poena, koliko je imao i Skoti Vilbekin. Najdžel Hejs-Dejvis je je imao poen manje.

Kod Monaka je raspoložen bio Alfa Dialo sa 23 poena.

Kada je u pitanju drugi duel u večerašnjem izdanju Evrolige, u duelu španskih klubova Real Madrida i Baskonije, Madriđani su slavili 102:98 i tako se sa 3:0 u seriji dominantno plasirali na fajnal-for.

U poprilično čudnom meču sa mnogo oscilacija, tim Duška Ivanovića držao je prednost sve do starta četvrte četvrtine, kada je potpuno stao u napadu, gdje su se uzdali u Markusa Hauarda.

Nije išlo napadački Baskoniju, a prazan hod protivnika Real Madrid nikada ne propušta. Kraljevski klub je u tom periodu serijom 15:3 prelomio utakmicu.

Najbolji u pobjedničkom timu je bio Geršon Jabusele koji je postigao 23 poena i imao sedam skokova, dok je kod Baskonije Markus Hauard meč završio sa 29 poena.

Aktuelni prvak Evrope će se u Berlinu u polufinalnom meču sastati sa pobjednikom serije Barselona – Olimpijakos.