“Izgubili smo meč u glavi prije nego što je počeo”

Šokirao je dva puta u tekućoj godini Andrej Žakelj sa Studentima košarkaše Partizana. Veliki skalp u prvom pokušaju nije uspio da uzme njegov zemljak Dejan Jakara. SC Derbi je gostovanje šampionu ABA lige u poslednjem meču 11. kola izgubio, ispostaviće se, već u prvoj četvrtini, koju su crno-bijeli riješili u svoju korist rezultatom 31:13. Na kraju je bilo 99:76 za domaćine.

Prvu četvrtinu smo izgubili u glavi. Nisam imao osjećaj da smo vjerovali da možemo da igramo sa Partizanom. Napravili smo neke promjene u igri, ali kada se njihova prva petorka vratila na parket gubili smo bitku u skoku. Partizan je imao 25 poena nakon ofanzivnih skokova što je prelomilo utakmicu“, rekao je Jakara.

Slovenački stručnjak prvi put vodi ekipu iz elitnog ranga ABA lige, ali su njegovi izabranici znali mane i vrline Partizana i nemaju alibi.

Igrači su znali šta ih čeka, Partizan je igrao fenomenalno poslednje mečeve, možda igraju i najbolju košarku, a imali su veliku motivaciju da nam se osvete za poraz u Superkupu. Kada igraju u petorci sa tri visoka igrača, sa Smajlagićem na trojci, gdje igrao lou post, morate da skupite i ako krenu da pogađaju sa distance u velikim ste problemima. Otvorili su meč sa četiri trojke, odmah stekli 12 poena viška čime su dobili na samopouzdanju. Nakon toga je sve išlo kako je išlo“, dodao je Jakara.