EVROLIGA / PLEJ-OF

Makabi poveo u Beogradu – PAO promašio šut za pobjedu

Od prvog do posljednjeg minuta Makabi je vodio protiv Panatinaikosa u Beogradu (meč se ne igra u Izraelu zbog ratnog sukoba sa Hamasom) i na kraju pobijedio 85:83. Prvu meč loptu Izraelci će imati u četvrtak, takođe u glavnom gradu Srbije.

Imao je Panatinaikos napad za pobjedu, ali Kendrik Nan nije pogodio trojku, iako je meč završio sa 25 poena. U pobjedničkom sastavu istakao se fenomenalni Džoš Nibo sa 22 poena, 16 je dodao Lorenzo Braun. Potpuno je podbacio za Grke Kostas Slukas – bez poena…

Odlično su Izraelci otvorili susret u dvorani “Aleksandar Nikolić” – poveli su 7:0. Nakratko je uspio da odgovori rival iz Grčke, ali je Makabi zadržao odličan ritam u napadu i brzo stigao do dvocifrene prednosti.

Preko rasploženog Niba, Kolsona i Veba tim iz Tel Aviva je u dva navrata imao i ubjedljivih +15, ali je u finišu prvog poluvremena odgovorio Panatinaikos poenima Nana, Mitolua i Papetrua, pa je na poluvremenu bilo 46:47 za nominalnog domaćina.

U visokom ritmu je Makabi otvorio treću četvrtinu i poslije trojke Džejka Koena imali ogromnih +18. Iako su mnogi pomislili da je pitanje pobjednika u Beogradu riješeno, Panatinaikos je u odlučujućih 10 minuta pokazao svu snagu i napadački potencijal – razogropadio se Nan, odlično zaigrao Papapetru, važne poene dao i Lesor, pa je na minut prije kraja bilo svega “pola koša” za za Makabi – 83:82.

Nibo, koji je do tog momenta nosio Makabi, napravio je grešku u napadu, oduzeo mu je loptu Slukas, proigrao Lesora kojeg Izraelci šalju na liniju za slobodna bacanja – bivši centar Partizana pogodio je jedno za 83:83. Grant je potom dva puta faulirao Brauna, poslao ga na liniju za slobodna bacanja, a reprezentativac Španije pogodio oba za 85:83 na 2,6 sekundi do kraja – nacrtao je Ataman akciju, ali Nan nije pogodio trojku.