EVROLIGA / PLEJ-OF

PAO uzvratio udarac Makabiju, Ivanović i Baskonija opet nemoćni

U drugoj utakmici četvrtfinala Evrolige košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi, 95:79, i tako prekinuli njihov niz od osam uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima. Zeleni su tako poravnali na 1:1 u seriji koja se sada seli u Beograd gdje je tim iz Tel Aviva nominalni domaćin.

Mnogo toga je večeras bilo drugačije za tim Ergina Atamana. Opet su gosti dobro otvorili meč i prvih 10 minuta završili sa osam poena prednosti, 28:20. Kao da je to bio posljednji alarm za navijače i igrače u OAKA areni da se probude.

Uslijedila je uraganska druga četvrtina domaćih koji su pogađali praktično sve i ovaj period dobili rezultatom 31:11 za vođstvo od 51:39 na poluvremenu.

Nisu spuštali nogu sa papučice gasa ni u trećoj dionici. Prednost je rasla i do +18 koliko je bilo u nekoliko navrata, ali je u finišu Makabi spustio zaostatak na 71:60. Svoju seriju momci Odeda Kataša nastavili su i u posljednjem periodu i prišli su na samo tri poena zaostatka početkom četvrte dionice, 71:68.

Ponovo je u tom momentu publika ponijela Panatinaikos koji se probudio i serijom 13:2 prelomio meč.

Zelene je do pobjede vodio Kostas Slukas sa čak 29 poena. Dvocifren su bili Janis Papapetru sa 15, Kostas Mitoglu sa 14, Matijas Lesor sa 11 i Kendrik Nan sa 10 poena.

Kod Makabija istakao se Lorenco Braun sa 18 poena. Antonijus Klivlend i Džejk Koen su dodali 12, a Tamir Blat 11 poena.

U drugoj utakmici večeri Real Madrid je pobjedom nad Baskonijom, crnogorskog trenera Duška Ivanovića, 101:90 povećao svoje vođstvo na 2:0 i došao do meč lopti za plasman na fajnal-for u Berlinu.

Za razliku od prvog meča gdje su Madriđani brzo riješili stvari Ivanovićem tim pružio je bolji otpor. Situacija je bila skoro u egalu sve do samog finiša treće četvrtine. Tada je Real po prvi put otišao na dvocifrenu prednost i prelomio meč.

Otpor Baskonije slomljen je na startu posljednjeg perioda serijom 15:3. Na kraju ubjedljiva pobjeda 101:90.

Najraspoloženiji kod branioca titule bio je Fakundo Kampaco sa 24 poena. Real je imao još čak pet dvocifrenih igrača. Geršon Jabusele je ubacio 16, Serhio Ljulj 13, a Gabrijel Dek, Vensan Poarje i Edi Tavares po 10 poena.

Kod Baskonije istakao se Vanja Marinković sa 20 poena. Kodi Miler-Mekintajer je dodao 13, a dvocifreni su bili još Markus Hauard sa 12 i Met Kostelo sa 10 poena.