ABA LIGA/ PLEJ-OF

Partizan trom i bezidejan – čvrsta Zvezda ima 2:0

Nedović postigao 21 poen, sve u prvom poluvremenu, Foto: ABA liga

Poslije velike drame u prvom meču finalne serije za prvaka ABA lige, Crvena zvezda je u drugom dulu slomila bezidejnu ekipu Partizana 80:73 (17:19, 21:19, 23:19, 19:16) i napravila krupan korak ka osvajanju regionalnog takmičenja – sada je 2:0 u seriji.

Nekoliko puta su Crveno-bijeli imali 8-9 poena prednosti, vraćao se Partizan, ali u posljednja dva minuta, kada je domaćin stekao +10, sve je bilo gotovo i slavlje u jednom dijelu Beograda moglo je da počne!

<<< Zvezdi prva bitka u ratu za regionalnog šampiona

<<< Zvezdin biser ne mora na operaciju

Prvo poluvrijeme drugog meča za košarkaškog vladara na Jadranu bilo je identično, kao i uvodnih 20 minuta na startu finalne serije ABA lige – tada je semafor u Pioniru pokazivao 39:39, a sada 38:38.

Na početku prvog i drugog kvartala Partizan je imao maksimalnih +4, dok je Crvena zvezda letjela i do +8 u finišu druge četvrtine kada je i izgledalo da bi tim Janisa Sferopulosa mogao da napravi ozbiljnu razliku i odvede meč u totalno drugi smjer. Ipak, Crno-bijeli su uspjeli da se vrate parcijalnim rezultatom 10:2 i na poluvrijeme obezbijede rezultatski egal.

Prvih 20 minuta meča prošlo je potpuno u znaku nezaustavljivog Nemanje Nedovića koji je radio šta je poželio u Pioniru – čak 21 poena fenomenalnog beka, za dva i sa slobodnih bacanja bio je besprekoran, pogodio je i jednu trojku, ali iz četiri pokušaja. Partizan je igrao timsku košarku, iako je imao tri izgubljene lopte više – Pi Džej Doužer je ubacio devet poena, ali jako važni bili su koševi Bruna Kabokla i Kevina Pantera u finišu poluvremena.

Konstantno je u trećoj četvrtini Zvezda imala prednost, u posljednja dva i po minuta 56:47 – Luka Mitrović, Miloš Teodosić i Rokas Geidraitis su u tim momentima nosili domaćina, ali ponovo je Partizan uspio da odgovori, preko Zeka Ledeja, Džejmsa Nanelija i Džejlina Smita, pa se u odlučujućih deset minuta ušlo sa 61:57 za košarkaške u crveno-bijelim dresovima.

Nastavila je Crvena zvezda u dobrom timu, nije domaćin briljirao, ali je Partizan u napadu, često i u odbrani izgledao poprilično konfuzno i tromo, a to je bilo dovoljno da Crveno-bijeli ostvare i drugi trijumf pred domaćim navijačima prije nego što se serija preseli u Arenu pred navijačima aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.

Učinci, u Zvezdi najefikasniji Nedović – 21 poen, podjsetimo sve u prvom poluvremenu. Ubacili su Džoel Bolomboj i Branko Lazić po 10. Sa druge strane, za Partizan 12 poena Smita, po 11 dodali su Ledej, Doužer i Kaboklo.