Partizan u drami bolji od hrabre Budućnosti

Budućnost pokazala zube, Foto: ABA liga

Budućnost nije uspjela protiv Partizana u “Morači” – 82:83. Beogradski klub, ujedno i učesnik četvtfinala Evrolige, slavio je u Podgorici u tijesnoj završnici.

Nakon vođstva “plavo-bijelih” 8:5 na startu, gosti su preuzeli konce i prvu četvrtinu završili sa četiri poena prednosti (15:19). U drugoj dionici ekipa Željka Obradović, koji je dobio veliki aplauz gledalaca, dodala je gas, a u njenom finišu imala čak i +14 (27:41).

Sve je rezultiralo prednošću Partizana na odmoru od 10 poena – 31:41.

Sa druge strane, ekipa Petra Mijović u nastavku je podigla energiju na veći nivo, a ubrzo je Budućnost pronašla i pogotke sa svih pozicija. Malo po malo, “Morača” je ključala, a Erik Grin ušao u sjajnu seriju te vratio podgorički sastav u utakmicu.

Partizan je ispustio veliku prednost, pa je Budućnost po završetku treće četvrtine stigla na svega -3 (56:59).

Na startu posljednjeg perioda dvorana je ekslodirala od oduševljenja, a Budućnost ponovo povela trojkom Grina 63:62. Međutim, ubrzo je Partizan ponovo preuzeo prednost, a na samom kraju odlučivale su nijasne u posljednjim sekundama.

“Parni valjak” 10 sekundi prije kraja vodio je 81:78, nakon čega je uslijedila trojka Grina, uz faul, pa je iskoristio slobodno bacanje, poravnao rezultat i donio dramu.

Ipak, u samoj završnici Hejns je faulirao Kevina Pantera odmah na izvođenju. Amerikanac je uspio da pogodi za pobjedu gostiju – 82:83.

Partizan je postigao 11 trojki iz 20 pokušaja, a Budućnost osam iz takođe 20 šuteva. To je svakako jedan od parametara koji je presudio večerašnjeg pobjednika.

Najefikasniji igrač utakmice je nezaustavljivi Grin iz Budućnosti sa 31 poenom. U redovima Partizana istakli su se Panter sa 14 i Matijas Lesor sa 13 poena.

Partizan sa prve pozicije ide u plej-of, a Budućnost sa treće pozicije. Crnogorski šampion igraće sa Megom, a “crno-bijeli” će za rivala imati drugi crnogorski klub – Derby.