Plavi ispustili plus 16

Rajt promašio šut za pobjedu (Foto: Dejan Lopičić)

Košarkaši Budućnosti nikako ne mogu da dobiju u gostima u Evrokupu, a večeras su prvi put poraženi na svom terenu. Pobjedu iz Morače je odnio Aris – 63:65 (20:11, 19:23, 17:7, 7:14).

Na parketu Morače je tokom prvih 16 minuta postojao samo jedan tim – plavi tim. Joan Makundu je carovao pod obručima, Brendon Pol i Kolbi Ros su letjeli po terenu i okrvavili koljena. Nakon poena Andrije Grbovića sredinom druge četvrtine imali su domaći prvi put maksimalnih 16 poena razlike (29:13).

U 26. minutu su treći put otišli na plus 16 (35:19) i onda prije vremena otišli na pauzu! Košarkaši iz Njegoševog parka su u poslednja četiri minuta prvog poluvremena postigli četiri poena, primili čak 15 i otišli na veliki odmor sa “samo” pet poena viška.

Ubrzo na startu treće četvrtine, žuto-crni su poenima Sanogoa došli na korak od preokrena (42:41). Ipak, Petar Popović, Džakori Vilijams i Makundu vezali su devet poena i odveli Budućnost na 51:41 u 25. minutu.

Ratnici se međutim nisu predali, topili su prednost našeg tima i serijom 12:0 preokrenuli na 63:60 u 27. minutu. Gosti iz Soluna su inače prvi put poveli u 26. minutu (61:60)!

Mekinli Rajt je sa linije za slobodna bacanja smanjio na 62:63, ali upravo je Amerikanc na kraju bio tragičar. Prvo je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja i propustio je šansu da izjednači na 63:63.

Imao je još jednu priliku da donese Budućnosti pobjedu, pošto je Bohoridis gazio aut liniju. Uzeo je loptu Rajt, cijedio vrijeme i zatim se “zabio” u buket igrača Arisa, šutirao iz teške pozicije i baš kao protiv Turk Telekoma u Ankari pogodio samo prvi obruč.

Makundu je sa 20 poena bio najraspoloženiji za igru u ekipi Budućnosti. Dvocifren je bio još samo Vilijams sa 10 poena.

U pobjedničkom timu četiri košarkaša su imala dvocifren košgeterski učinak. Predvodio ih je Roberto Galinat sa 15, Lamar Benkston je upisao poen manje, Ismael Sanogo 11, a Silvio De Souza 10 poena.