EVROLIGA, 25. KOLO

Rat u Bolonji pripao domaćinu

Košarkaši Partizana poraženi su u 25. kolu Evrolige na gostovanju Virtusu u Bolonji 88:84.

Od prvog do posljednjeg minuta gledali smo rovovsku borbu, pa se očekivano na kraju pobjednik riješio u samom finišu.

Imao je Partizan na startu plus 5, da bi zatim Virtus zaigrao mnogo bolje i otišao na poluvrijeme sa prednošću od četiri poena.

Nastavak meča donio je prvo dobru energiju Alekse Avramovića i Džejmsa Nanelija koja je dovela Partizan na posjed zaostatka, ali se onda u meč potpuno uključio Marko Belineli i sa šutevima za tri poena bio enigma za Beograđane.

Trideset sekundi prije kraja Parni valjak imao je dva poena prednosti ali je nevjerovatno težak šut van linije 6.75 pogodio Gabriel Lundberg, da bi potom svoju rolu, ispostaviće se pobjedničku sa četiri poena odigrao Avudu Abas.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Panter sa 22 poena, pratio ga je Lundberg sa 20.

Nakon ovog meča Partizan je na skoru od 12 pobjeda i 13 poraza, dok se Virtus trijumfom zacementirao na poziciji broj tri.