Real odigrao sjajno drugo poluvrijeme i ugasio Partizanove snove o Kaunasu

Real Madrid je posljednji putnik na Fajnal-for Evrolige!

Kraljevski klub bio je na ivici ispadanja, ali se sjajnom partijom u drugom dijelu vratio u meč i na kraju slavio protiv Partizana – 98:94. U polufinalu ih čeka okršaj sa Barselonom.

Uradili su ono što nije niko nikada u Evroligi – preokrenuli su rezultat u seriji sa 2:0 na 3:2.

Od početka meča “crno-bijeli” su imali prednost. Samo je u prvih nekoliko minuta Real uspio da isparira momcima Željka Obradovića, ali već nakon prvih 10 minuta Partizan je imao minimalnih 23:22.

U drugoj dionici – rapsodija Kevina Pantera. Potpuno je Partizan u ovom periodu nadigrao ekipu Reala na krilima svoj kapitena i do poluvremena izgradio nevjerovatnih 16 poena prednosti – 55:39.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za Obradovićev tim pošto su došli i do +18 u jednom momentu. Na svaki koš Reala imali su odgovor. Ipak u samom finišu treće dionice Real je uspio da zaostatak spusti na jednocifren i tako unese neizvjesnost pred poslednjih 10 minuta – 76:69.

Odmah na početku poslednje dionice Real je dodatno počeo da topi prednost “crno-bijelih”. Na nešto više od šest minuta prije kraja Madriđani su izjednačili, a Željko Obradović je bio prinuđen da zatraži minut odmora.

Nije pomoglo – previše trojkom Serhija Ljulja na 4:40 do kraja Real je došao do +3, 86:83.

Isti igrač je na nešto više od dva minuta do kraja ubacio vjerovatno najbitniju trojku u seriji i odveo Madriđane na +8, 95:87.

Do kraja su priveli meč kraju u neizvjesnoj završnici i slavili rezultatom 98:94.

Poenterski najbolji u Realu bio je Džanan Musa sa 20 poena, ali je Serhio Rodrigez u ključnim momentima nosio tim i došao do 19 poena. Dvocifreni su bili još Hezonja (13 poena), Tavares (12 poena) i Vilijams-Gos (10 poena).

Sa druge strane Kevin Panter je sasuo 28 poena. Pratio ga je Dante Egzum sa 16, dok su dvocifreni bili Lesor (13 koševa) i Papapetru (10 koševa).