Studenti pali već u prvom poluvremenu

Košarkaši SC Derbija su uvijek bili tvrd orah za Partizan, večeras su takođe imali periode odlične igre, zaprijetili u jednom momentu da mogu do preokreta ali su očajno prvo poluvrijeme, tačnije prva četvrtina presudili u korist crno-bijelih u poslednjem meču 11. kola ABA lige. Poslije 40 minuta košarke na semaforu beogradske “Štark arene” je pisalo 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16).

Na talasu pet vezanih pobjeda u svim takmičenjima aktuelni šampioni su ušli u meč riješeni da se našem predstavniku revanširaju za poraz u finalu ABA Superkupa. Išao je na početku meča šut ekipu Željka Obradovića, poveli su 12:0 trojkama Danila Anđušića, Tristana Vukčevića i Mateuša Ponitke (dvije).

Studenti su nakon prvih 10 minuta zaostajali 18 poena za rivalom (31:13). Emir Hadžibegović, Tomislav Ivišić i Nikola Pavlićević su na otvaranju druge četvrtine smanjili na 20:34, ali je brzo uslijedila serija nekadašnjeg evropskog šampiona 12:0 kojom je stekao 26 poena viška.

Bili su Studenti i na minus 28 u drugoj četvrtini (49:21), da bi na poluvremenu zaostajali 21 poen za renomiranim rivalom.

Poslije odmora potpuno druga priča. Razigrao se crnogorski predstavnik, otvorio drugo poluvrijeme sa devet vezanih poena (53:41) i primorao Obradovića da traži minut odmora, gdje je žustro “izribao” svoje izabranike kako bi ih osvijestio i upozorio da im se ne ponovi prvi meč prošlosezonskog četvrtfinala plej-ofa i predsezonski Superkup.

Momci Dejana Jakare su međutim nastavili da guraju u istom pravcu i mini serijom 6:0 prvi put spustili zaostatak ispod 10 poena (64:73) u drugom minutu poslednjeg kvartala.

Potoršnja u “jurnjavi” za evroligašem u formi je ipak uzela danak. Podgoričani nisu imali snage da ponovo šokiraju Partizan, koji je rutinski priveo meč kraju.

Partizan su do pobjede vodili Zek Ledej sa 19, Alen Smailagić sa 18, te Balša Koprivica i Bruno Kaboklo sa po 13 poena.

Za Obradovića pred nastavak naporne sezone problem može predstavljati povreda plejmejkera Ognjena Jaramaza.

U redovima našeg predstavnika četvorica košarkaša imala su dvocifren košgeterski učinak. Prednjačio je Mateo Drežnjak sa 14 poena. Kenan Kamenjaš i Obri Dokins su postigli po 11, a Ivišić poen manje.