ABA LIGA (16. KOLO)

Studenti u seriji poraza

Ne ide SC Derbiju od odlaska Kenana Kamenjaša. Studenti su pretrpjeli treći vezani poraz – nakon Splita i Zadra, pali su na ispitu i u duelu sa Igokeom 81:90 (18:15, 25:28, 21:21, 17:25) u 16. kolu ABA lige.

Dobro su Studenti otvorili utakmicu, ali nisu uspjeli da se “odlijepe”, pa je nakon poena Luke Bogavca u 13. minutu za 28:24, ekipa iz Laktaša vezala devet poena i preokrenula na 33:28.

Na naredno vođstvo domaći su čekali do 2. minuta drugog poluvremena i slobodnih bacanja Borne Kapuste (49:48).

To je međutim bilo kratkog daha, pošto su izabranici Vladimira Jovanovića serijom 9:0 vratili prednost na svoju stranu, imali su i devet poena viška (65:56).

U finišu treće dionice je Nikola Pavlićević uzeo stvari u svoje ruke, nanizao osam poena i primakao našeg predstavnika na 64:65.

Bogavac je u 33. minutu položio za novi preokret (73:72). Igosi su imali odgovor – pogodak Koste Kondića, trojka Marka Jeremića, pa poeni sa linije penala Jeremića i Nikole Marića, nakon tehničke greške domaćih za 73:80 u 36. minutu.

Kondić je pogodio trojku na dva minuta i 16 sekundi do kraja za maksimalnu prednost od 11 poena (85:74) tako najavio slavlje Igokee nakon četiri vezana poraza.

Pet košarkaša imalo je dvocifren košgeterski učinak u SC Derbiju. Obri Dokins je ubacio 14, Bogavac 13, Kapusta 11, Tomislav Ivišić i Mateo Drežnjak po 10.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marić sa 20 poena. Kondić je upisao 18, a Mario Nakić 14 poena.