Težak poraz od šampiona na startu Eurobasketa

Žugić ponovo u bojama nacionalnog tima, FOTO: FIBA

Nije dobro počelo Evropsko prvenstvo za crnogorske košarkaše do 20 godina. Naši momci poraženi su od aktuelnog šampiona, Španije – 103:68.

Momci Dušana Dubljevića bili su konkurentni samo u prvoj četvrtini vršnjacima iz Španije. Poveli su sa 6:3 naši košarkaši, ali od tog momenta sve je bilo u znaku rivala.

Ključna četvrtina za pobjedu Crvene furije bila je druga. Pri rezultatu 25:23 Španci su napravili seriju 18:2 i time potpuno slomili otpor naše selekcije. Na kraju su aktuelni šampioni drugu dionicu riješili rezultatom 30:12 u svoju korist te na poluvremenu vodili sa 51:29.

U drugom dijelu igre naši momci su pokušavali da makar malo ublaže poraz. Ipak, nije im to pošlo za rukom s obzirom da je prednost Španaca rasla i tokom treće dionice.

Četvrtu četvrtinu Crna Gora je otvorila dobro – serijom 6:0. Ipak, Španci su uzvratili još jače – serijom 21:0 i tako rutinski priveli meč kraju za konačnih 103:68.

Najefikasniji u našem timu bio je Đorđije Jovanović koji je ubacio 20 poena, a istakao se i Fedor Žugić sa 16. Dvocifren je bio i Luka Bogavac sa 12 poena.

Sa druge strane istakao se Ruben Domingez sa 23 koša.

Prethodno u našoj grupi selekcija Srbije savladala je Estoniju – 82:61.

Dubljevićevi izabranici se sada okreću narednim utakmicama u grupnoj fazi koje su veoma bitne. Naredni meč je na programu sjutra od 12 časova i 30 minuta protiv selekcije Estonije. Posljednji rival u grupi biće Srbija sa kojom igramo u ponedjeljak od 15 časova.

Podsjećamo, u osminu finala idu sve ekipe iz grupe, a naši momci ukrštaju sa grupom A, u kojoj su Turska, Italija, Belgija i Izrael.