BUDUĆNOST ŠAMPION CRNE GORE

Vučice ponovo izdominirale i odbranile titulu

Košarkašice Budućnost Bemaksa savladale su večeras u Bemaks areni ekipu Podgorice rezultatom 77:49 i sa 2:0 u okviru finala plej-ofa I A ŽCKL osvojile novu titulu prvaka Crne Gore.

Mlada Podgorica, u čijem je timu bilo nekoliko kadetkinja i čak juniorki, odigrala je hrabro, dobro parirala do poluvremena. Međutim, Vučice su u za četiri i po minuta nastavka serijom 19:2 prelomile meč i najavile novu titulu.

Budućnost je do titule predvodila Ksenija Šćepanović sa 22 poena. Maja Bigović dodala je 15, Nikolina Ilić 13, a dvocifrena je bila još i Marija Baošić sa 10 poena.

Kod Podgorice Milena Vujović postigla je 12, a Janja Dragišić 10 poena.

Na kraju utakmice, medalje igračicama Budućnosti i Podgorice uručile su predsjednica KSCG-a Jelena Dubljević i komesarka takmičenja Mirjana Sekulić, dok je pobjednički pehar kapitenki Budućnosti, Zorani Radonjić, uručila Jelena Dubljević.

“Očekivana pobjeda i još jedan trofej, koji je godinama obaveza za naš klub. Drago mi je da su dva tima, koja čine jedan klub, prikazala dobru partiju, da je bilo dosta mlađih igračica, koje su većinom u mlađim reprezentativnim selekcijama i upravo ove djevojke su budućnost naše košarke”, rekao je poslije još jedne titule trener Budućnosti, Vladan Radović.

Sa druge strane njegov kolega Petar Stojanović smatra da je ovo bila lijepa prilika za njegove igračice da napreduju i steknu iskustvo.

Ove utakmice protiv Budućnosti lijepa su prilika da naše igračice napreduju i stiču iskustvo. Zna se da je Budućnost daleko ispred nas, ali je dobra šansa da pokušamo da pariramo koliko možemo i vidimo gdje smo u ovom momentu. Šteta je što nijesmo bili u najjačem sastavu, jer bi za neke igračice značilo da igraju protiv Budućnosti, ali u svakom slučaju ono što raduje jeste da je većina pokazala da se na njih mora ozbiljno računati“, kazao je trener Podgorice.