EVROLIGA/27. KOLO

Zvezda ne može bez Teodosića, ovacije za Rubija, Asvel iznenadio Manekene

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu u 27. kolu Evrolige rezultatom 74:66, tako da sada imaju samo matematičke šanse u borbi za plej-in.

Na krilima pet poena Džavonte Smarta i četiri Luke Mitrovića, izabranici Janisa Sferopulosa su na startu poeli 11:4.

Poslije trojke Jaga dos Santosa igrači sa Malog Kalemegdana su imali najvećih devet poena prednosti (19:10) u šestom minutu.

Tada je Andreas Obst pogodio dvije trojke, snažni centar Devin Buker dodao četiri poena i Bavarci su u finišu prve četvrtine prvi put poveli (20:19).

Obst je na startu druge četvrtine pogodio treću trojku preko ruke Fredija Gilespija i kompletirao seriju 13:0 Bajerna za 23:19.

Upravo je Gilespi prekinuo prazan hod lidera ABA lige koji je trajao preko šest minuta.

Ekipa Pabla Lasa je na startu drugog poluvremena imala 11 poena prednosti (40:29), domaći su imali dvocifreni plus i u finišu trećeg kvartala (53:43). Uslijedila je serija crveno-bijelih 8:0 kojom su prišli na 53:51 na startu druge četvrtine.

Ipak, u odsustvu Miloša Teodosića, nedostajalo je Crvenoj zvezdi kreativnosti u napadu, pa su domaći mirno priveli meč kraju, ako se izostave periodi kada su Beograđani preko Dejana Davidovca prilazili na 52:56 i 57:62, sredinom poslednjeg perioda.

Centri Buker sa 22 i Serž Ibaka sa 12 poena dominirali su u domaćem timu. Crnogorski reprezentativac Dino Radončić nije bio u sastavu Bajerna.

U poraženom timu dvocifreni su bili Smart sa 13, Bolomboj sa 11 i Nemanja Nedović sa 10 poena.

Iznenađenje je napravio Asvel, pobjedom nad Olimpijom Milano od 81:77.

Francuski tim je imao 17 poena prednosti (76:59), četiri minuta i 39 sekundi prije kraja utakmice, ali je umalo prokockao i tako veliku zalihu, pošto je nakon poena Šavona Šildsa, ekipa Etorea Mesine na pola minuta do poslednjeg zvuka sirene prišla na 77:80. Do kraja je, srećom po domaće pogodio samo Embaje Endijae.

Veterani Žorfri Lovern i Nando de Kolo sa 17, odnosno 13 poena, nosili su Asvel do prvog trijumfa nakon četiri utakmice u Evroligi. Majk Skot je upisao 12 poena.

Devon Hol sa 19, Maudo Lo sa 15 i Kajl Hajns sa 11 poena bili su dvocifreni kod Manekena.

Povratak Rikija Rubija na evroligaške parkete, nakon skoko 13 godina nije se dobro završio za Barselonu. Katalonci su u Blaugrani poraženi od Monaka sa 67:77.

Kao što je poznato španski plejmejker se nedavno vratio na teren u dresu Furije nakon borbe sa depresijom.

U pobjedničkom timu četiri košarkaša su bila dvocifrena. Predvodio ih je Majk Džejms sa 17 poena. Amerikanac će ipak morati da sačeka neki naredni meč kako bi izbio na prvo mjesto vječne liste najboljih strijelaca Evrolige. Metju Strazel je dodao 13, Donatas Moteijunas 12, a Donta Hol i Džaron Blosomgejm po 10 poena.

Dvocifreni u domaćem timu bili su Jan Veseli sa 19 i Nikolas Laprovitola sa 13 poena.