USKRŠNJI VATERPOLO TURNIR ZA KADETE

Ajkulicama predaja nije opcija

Nakon oba poraza prvog dana, kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je dvije pobjede drugog dana Uskršnjeg turnira u Budvi.

Učenici Nenad Vukanića pokazali su da predaja nije opcija. Savladali su Holandiju i Hrvatsku identičnim rezultatom (12:11), iako su gubili u oba meča.

Ajkulice su u duelu sa Holandijom gubile pred poslednju četvrtinu 7:8, da bi sa tri vezana gola preokrenule i sačuvali prednost.

Domaće je predvodio Stefan Vraneš het-trikom. Po dva gola upisali su Stefan Kruta, Luka Todorović i Danilo Savović, po jedan Dimitrije Milić, Luka Dragović i Marko Milinić.

U meču protiv Hrvatske, Crna Gora je sredinom treće četvrtine imala dva gola zaostatka (4:6), da bi sjajnom serijom od 6:0 početkom poslednjeg perioda povela 10:6. Barakude se nisu predavale, a u neizvjesnom finišu naši mladi vaterpolisti su odbranili pobjedu.

Stefan Roganović je upisao tri gola, Petar Brnović, Stefan Vraneš i Stefan Kruta po dva, Marko Milinić, Andrej Durutović i Luka Todorović po jedan.